Audi sa v domácej Berlín E-Prix pokúsi zopakovať vlaňajší triumf (video)

foto: © FIA Formula E

V sobotu čaká na nemecké automobilky domáce podujatie v Berlíne, kde vlani triumfoval Daniel Abt na Audi. Nemecký konštruktér by rád zopakoval tento úspech.

Abt minulý rok vyhral kvalifikáciu a napokon aj preteky pred tímovým kolegom Lucasom di Grassim. Okrem toho zaznamenal aj najrýchlejšie kolo pretekov. Tento bohatý bodový úspech bol v tom čase historickou chvíľou pre Formulu E. V doterajších piatich pretekoch v nemeckej metropole získala dvojica Audi päť pódiových umiestnení.

„Berlín je pre mňa ako pohárový zápas v Bundeslige. Tieto preteky majú jedinečný význam a svoje vlastné pravidlá. V meste a na letisku Tempelhof sa cítim veľmi pohodlne. Podpora od fanúšikov mi dodáva množstvo energie. Pamätám si všetky pozitívne veci z minulej sezóny. Samozrejme, v piatok štartujeme od nuly. Aj napriek tomu ale vieme, aké je to vyhrať a získavať trofeje v Berlíne,“ dodal Abt, ktorý je v priebežnom poradí na deviatom mieste.

Návrat k pretekom v Monaku:

Audi v Monaku nebodovalo, di Grassi žiada trest pre Birda (Video)

Daniel Abt
foto: © FIA Formula E

V hre o titul je ešte stále di Grassi, ktorý je na piatej priečke. Brazílčan skončil v Berlíne dvakrát druhý a dvakrát tretí. „Som piaty a tak sa opäť ocitnem v prvej kvalifikačnej skupine, bude to ťažké. Berlín je pre nás všetkých jedným z vrcholov sezóny. Radi spomíname na vlaňajšie dvojité víťazstvo a tešíme sa na podporu od fanúšikov a našich partnerov. Som presvedčený, že máme výkon na to, aby sme vyhrávali. Ak budeme mať čistú kvalifikáciu a čisté preteky, tak budeme v hre.“

Audi, ktoré je na priebežnom treťom mieste, stále bojuje o tímový titul. „Cítim, že Berlín prichádza v správnom čase. Po Monaku, kde po dobrých pretekoch nebodoval Daniel ani Lucas, budeme mať v Berlíne dobrú šancu na návrat. Dobrou správou je, že z hľadiska boja o titul je všetko otvorené. Dobrý výsledok v Berlíne by nám pomohol v boji o titul a pred poslednou trojicou pretekov by to bol skutočný triler,“ prezradil šéf stajne Allan McNish.

TIP: Sledujte nás na Instagrame