Audi sa včera trápilo a prvýkrát nebodovalo v otváracích pretekoch sezóny

Lucas di Grassi
foto: Formula E

Továrenský tím Audi si premiérové preteky novej sezóny predstavoval určite inak. Daniel Abt ich nedokončil a Lucas di Grassi nebodoval. Audi nebodovalo v premiérových pretekoch sezóny vôbec prvýkrát od štartu Formuly E.

Abt štartoval z pätnástej pozície a v pretekoch sa snažil posúvať vpred. Pri súboji s Antóniom Félixom da Costom však narazil do steny a preteky sa preňho skončili. Navyše, včera dostal peňažný trest vo výške 4100 eur a boli mu udelené dva trestné body za výrazné prekročenie povolenej rýchlosti v boxovej uličke. Nemec sa obhajoval tím, že mu do očí svietilo vychádzajúce slnko a nevidel na volant.

Náročnejšie na štarte to mal di Grassi, ktorý si v kvalifikácii vybojoval až devätnáste miesto. Napokon skončil trinásty. „Vyzeralo to tak, že sme mali prakticky všetci rovnakú rýchlosť. Potom je to len o načasovaní útočného režimu. Bolo veľmi náročné predbiehať, keď sme všetci jazdili podobe rýchlo. Skúšal som šetriť energiu, takže mi jej v cieli ostalo dosť. To znamená, že naša stratégia nebola veľmi dobrá.“

Lucas di Grassi a Daniel Abt
foto: Formula E

Sklamaný bol šéf tímu Allan McNish: „Samozrejme, že sme si predstavovali iný vstup do sezóny. Daniel aj Lucas vstupovali do kvalifikácie vďaka excelentnej minuloročnej práci z prvých dvoch skupín. Aj keď do toho dali naozaj všetko, nestačilo to. Sobota prinesie nové preteky a my sme veľmi motivovaní. Chceme sa vrátiť do boja.“

Audi zostalo v tieni svojho zákazníckeho tímu Virgin, ktorý sa včera radoval z víťazstva Sama Birda. Podľa zákulisných informácií bude nemecký konštruktér v aktuálnom ročníku využívať nového simulátorového jazdca. Má sa ním stať pilot GT3 Mattia Drudi, ktorý s tímom testoval počas súkromných testov vo Varane.

Bird vyhral prvé preteky sezóny, na pódiu aj Porsche a Mercedes! (Video)