Audi si v januári vyskúša preteky na ľade, za volantom bude Daniel Abt

foto: Audi Communications Motorsport, Ralf Lienert

Audi zažije v januári preteky na ľade. V rakúskom Zell am See sa na pretekoch GP Ice Race predstaví dvojica továrenských jazdcov nemeckého konštruktéra.

Daniel Abt z tímu Formuly E sa na ľadových pretekoch ukáže v minuloročnom monoposte elektrického kolotoča s označením e-tron FE04. Ide o poslednú špecifikáciu vozidla prvej generácie. Druhým jazdcom Audi na podujatí bude René Rast, ktorý je pozorným fanúšikom Formuly E takisto veľmi dobre známy. V druhej sezóne sa vo farbách Teamu Aguri predstavil na domácej Berlín E-Prix. Preteky však nedokončil. Rast bude čeliť nevšednej výzve vo vozidle RS 5 DTM.

V rokoch 1937 až 1973 boli preteky v Zell am See v itinerári najlepších jazdcov z motoršportového sveta. Organizačný tím na čele s Ferdinandom Porschem a Vinzenzom Gregerom oživuje toto podujatie po 45 rokoch. Diváci sa môžu tešiť na vychýrené modely Auto Union Type C či legendárne vozidlo Audi Sport quattro S1. Preteky GP Ice Race sú na programe 19. a 20. januára.

foto: Audi Communications Motorsport, Michael Kunkel

Rast je šampiónom DTM z roku 2017 a na ľade prevetrá vozidlo s výkonom viac ako 500 koní. „Na pneumatikách s hrotmi som jazdil ešte v motokárach proti Nicovi Rosbergovi a s Audi som si to vyskúšal raz vo Švédsku. Samozrejme, že ľad je pre každého pretekára absolútnou výzvou. Všetko sa nám bude zdať spomalené, preto musíme byť nesmierne sústredení. Bude to zábava, ale chceme ísť až na hranu. Veľmi sa teším.“

Abt si v otvorenom kokpite užije ľadové kryštáliky ešte viac. Obuté bude mať takisto pneumatiky s hrotmi. „Jednosedadlový monopost na ľade. To je kombinácia! Skúsil som si preteky motokár na ľade a pri ďalšej príležitosti som bol na snehu spolujazdcom Mattiasa Ekströma v jeho relykrosovom Audi. Na ľade som však ešte normálne auto nikdy neriadil. Som si istý, že to bude veľká zábava. Dúfam, že kvôli helme nebudem potrebovať škrabku na ľad…“