Audi si v Paríži želá dokonalý deň, di Grassi chce do Super Pole

Lucas di Grassi
foto: © FIA Formula E

Paríž privíta v sobotu druhé európske a celkovo ôsme preteky aktuálnej sezóny, v ktorých chce o dobrý výsledok zabojovať aj továrenské Audi.

V Paríži sa v doterajších troch pretekoch darilo Lucasovi di Grassimu. Brazílčan vyhral hneď premiérové preteky v roku 2016 a vlani skončil na druhom mieste. V aktuálnej sezóne mu v priebežnom poradí patrí piate miesto. Na prvú pozíciu stráca len sedem bodov a aj preto je plný odhodlania.

„Táto sezóna je čoraz náročnejšia. Na čele môže byť hocikto a taktiež hocikto môže v Paríži vyhrať. Všetci potrebujeme pracovať, aby sme zostali v hre. Ako vždy, kľúčová bude kvalifikácia. Opäť budem v prvej skupine, čo je bezpochyby nevýhoda. Ale aj odtiaľ sa dá dostať do Super Pole a presne to je môj cieľ. Ak by to vyšlo, tak by sme mali ideálnu štartovú pozíciu,“ povedal pred pretekmi di Grassi.

Návrat k pretekom v Ríme:

Audi: Lucas di Grassi v Ríme siedmy, Daniel Abt prišiel o bodovú sériu

Daniel Abt
foto: © FIA Formula E

Daniel Abt, ktorý je priebežne desiaty, zaznamenal najlepší parížsky výsledok vlani, keď skončil siedmy. V Ríme prišiel o sériu, v ktorej bodoval v prvých šiestich pretekoch ročníka. „Občas sa takéto dni prihodia, nemáte to vo vlastných rukách. Vieme, že máme k dispozícii všetko potrebné a v Paríži musíme byť lepší. Preteky sú veľmi tesné a všetko je ešte otvorené. Pre mňa patria tieto preteky k vrcholom, skvelá lokalita v srdci mesta. Práve preto je Formula E taká výnimočná.“

Továrenská stajňa Audi je na treťom mieste so sedembodovou stratou na zákaznícky Virgin. „V tejto sezóne je jasné, že máme tím a auto postačujúce na úspech. V posledných pretekoch v Ríme sme získali tisíci bod vo Formule E. Tento veľmi vyrovnaný šampionát neodpúšťa ani tie najmenšie chyby. Sedem víťazov v siedmich pretekoch, prvých šesť pilotov s rozdielom len desiatich bodov, to hovorí za všetko. Sme v hre, ale na víťazstvo v tejto sérii potrebujete dokonalý deň. Sústredíme sa na to, aby sme ho dosiahli už v Paríži,“ povedal šéf stajne Allan McNish.