Audi v Monaku nebodovalo, di Grassi žiada trest pre Birda (Video)

foto: © FIA Formula E

Továrenská stajňa Audi, ktorá bojuje o najvyššie priečky, si v Monaku nerozšírila bodové konto a domov odišla s nulou. Na najkratšej trati sezóny bola opäť dôležitá kvalifikácia, ktorá vo veľkej miere rozdala karty hry.

Lucas di Grassi štartoval z trinásteho miesta. Po niekoľkých tvrdých súbojoch bol ôsmy, ale po kontakte s Alexandrom Simsom sa preňho preteky skončili. „Po pretekoch povedal komisárom, že ma nevidel. Ak chcete meniť smer jazdy počas brzdenia, tak sa musíte uistiť, že tam nik nie je. Vypadnutie je extrémne nepríjemné, pretože som mohol získať veľmi cenné body,“ doplnil Brazílčan, ktorý je v priebežnom poradí piaty a stále bojuje o titul.

Niekdajší šampión Formuly E sa následne vyjadril k nedávno zverejnenému onboard záberu zo spomínanej nehody. Sims dostal od komisárov trest v podobe posunu o päť miest na berlínskom štarte. Záznam však ukazuje, že Simsovmu nárazu do di Grassiho predchádza náraz zozadu od Sama Birda, ktorý vychýlil monopost BMW počas brzdenia. Samotný di Grassi obhajuje Simsa, ktorý bol podľa neho nespravodlivo potrestaný a poukazuje na to, že trest by mal dostať Bird.

Daniel Abt sa musel vyrovnať so šestnástym miestom na štarte a v cieli skončil ôsmy. Prišiel však dodatočný trest za súboj s Oliverom Turveym a časová penalizácia, ktorá ho odsunula až na pätnástu pozíciu. „Získať toľko pozícii v Monaku je virtuálne nemožné. Práve preto ma časová penalizácia tak mrzí. Po skončení fázy FCY začalo auto predo mnou brzdiť a ja som sa mu jednoducho nedokázal vyhnúť,“ povedal Nemec, ktorý je priebežne deviaty.

Audi zostalo na priebežnom treťom mieste medzi tímami. „Vedeli sme, že štart zozadu na takom úzkom okruhu bude pred nás veľmi náročný. Lucasovo vypadnutie bolo poriadne trpké, pretože bol v prvej šestke. Danielovo ôsme miesto by bolo aspoň malou útechou. Sme veľmi sklamaní,“ priznal po pretekoch šéf tímu Allan McNish.

TIP: Sledujte nás na Instagrame