Audi v Monaku zabojuje o svoje 40. pódium vo Formule E (Video)

Daniel Abt
foto: © FIA Formula E

Osem pretekov, osem rôznych víťazov, aj to ponúka aktuálna sezóna Formuly E, v ktorej bojuje Audi o oba tituly. Toto tvrdenie platí najmä po posledných pretekoch v Paríži, kde jazdci továrenskej stajne obsadili tretie a štvrté miesto. V Monaku budú obaja bojovať o v poradí 40. pódiové umiestnenie nemeckej značky v elektrickom kolotoči.

V oboch predošlých Monako E-Prix stál na druhom pódiovom stupienku Lucas di Grassi, ktorý spoločne s manželkou Biancou a synom Leonardom žije v Monaku asi 350 metrov od boxovej uličky. „To nie je jediný dôvod, pre ktorý má pre mňa Monako výnimočnú atmosféru. Bude to skutočne výnimočné so všetkými budovami v okolí prístavu. Sú to miesta, ktoré vidím v každodennom živote, a mám tu množstvo priateľov. Bude to unikátne. Boj o titul je veľmi otvorený. Vďaka štvrtému miestu v Paríži som v dobrej pozícii a môžem útočiť. Máme na to, aby sme v Monaku zvíťazili,“ povedal štvrtý muž priebežného poradia.

Návrat k pretekom v Paríži:

Abt vybojoval v Paríži tretie miesto, Audi dobieha zákaznícky Virgin

Daniel Abt premiérové monacké preteky v roku 2015 nedokončil, o dva roky neskôr obsadil siedmu pozíciu. Po treťom mieste v Paríži je priebežne ôsmy. „Rád by som tento trend potvrdil v Monaku a absolvoval čisté preteky. Mojím cieľom je vyhrať. Monako je pre mňa jedným z vrcholov kalendára. Páči sa mi trať a atmosféra.“

Audi je momentálne na treťom mieste celkového poradia za prvým DS TECHEETAH a druhým Virginom, ktorý je jeho zákazníckou stajňou. „Som užasnutý nad vyrovnanosťou tejto sezóny. Je veľmi náročné dostať sa na pódium a o titul bojuje ešte mnoho jazdcov a tímov. Je skvelé, že každým mestom rastie vzrušenie. Do kontaktu s Formulou E prichádzajú dokonca aj miestne školy. V Monaku to bude s predbiehaním ťažké, takže chceme dobré pozície na štarte. Daniel, Lucas a celý tím sa na sobotu tešia,“ dodal šéf tímu Allan McNish.