Audi vstúpi do sezóny 2019/2020 s nezmenenou jazdeckou dvojicou

Lucas di Grassi a Daniel Abt
foto: © FIA Formula E

Továrenský tím Audi dnes potvrdil, že aj v novej sezóne uvidíme v jeho autách dvojicu Lucas di Grassi a Daniel Abt. Kým v prípade di Grassiho sa to očakávalo, keďže má stále platnú zmluvu, pozícia Abta bola podľa zákulisných šumov výrazne ohrozená.

Od začiatku roka sa hovorilo o možnom Abtovom odchode zo stajne, nemecký pilot rokoval s viacerými tímami. Na jeho pozíciu v tíme si podľa e-racing365 robil chúťky Švajčiar Nico Müller. Napokon však tím o jeden rok predĺžil zmluvu s Abtom, ktorý tak absolvuje už svoju šiestu sezónu v elektrickom kolotoči. Dvojica Abt – di Grassi priniesla od začiatku Formuly E svojmu tímu dokopy dvanásť víťazstiev, 40 pódiových umiestnení a 1027 bodov. Tieto čísla robia z pilotov Audi najúspešnejšiu dvojicu po prvých 56 pretekoch tohto šampionátu.

TIP: Sledujte nás na Instagrame

„Pred posledným víkendom sezóny má šancu na titul ešte osem pilotov. Sledujeme zatiaľ najvzrušujúcejšiu sezónu Formuly E a po príchode Mercedesu a Porsche očakávame ešte tvrdší boj. Potvrdením našej jazdeckej dvojice chceme vyslať jasnú správu našim súperom. Budeme ideálne pripravení a radi prijímame túto výzvu. Okrem dôkladného vývoja a testovania nového auta to zahŕňa aj našu dôveru smerom k pilotom,“ povedal šéf športového oddelenia Dieter Gass.

Abt prezradil, že jeho pozornosť sa upriamuje na blížiaci sa víkend a chce tímu Audi pomôcť k zisku druhého tímového titulu. „Pred New Yorkom máme veľké ciele, takže riešenie posledných dvoch pretekov a príprav je po tomto potvrdení ešte pozitívnejšie a sladšie. V žiadnej inom tíme a sérii som sa zatiaľ necítil tak dobre ako v Audi a vo Formule E. Som hrdý na dôveru, ktorá je do mňa vložená a urobím všetko preto, aby som sa za ňu odvďačil svojimi výkonmi,“ dodal ôsmy muž priebežného poradia.