Audi zopakovalo vlaňajší triumf, di Grassi sa postaral o malý zázrak

Lucas di Grassi
foto: Audi Communications Motorsport / Michael Kunkel

Továrenský tím Audi sa v Berlíne postaral o husársky kúsok a vďaka Lucasovi di Grassimu zopakoval vlaňajší triumf Daniela Abta. Brazílčan sa včera prezentoval výkonom hraničiacim s dokonalosťou. Základ svojho úspechu položil kvalifikácii, v ktorej sa ako jediný z najnevýhodnejšej prvej kvalifikačnej skupiny prebojoval do Super Pole a napokon štartoval tretí.

Vďaka druhému víťazstvu v sezóne sa di Grassi dostal na druhé miesto priebežného poradia a na lídra Vergna stráca už len šesť bodov. „Úžasné preteky pre Audi. Bolo to veľmi strategické s výrazným šetrením energie a naše auto bolo skutočne efektívne, takže som veľmi šťastný. Pred víkendom sme vedeli, že tréningy prebehnú o deň skôr a že budeme na trati, ktorá sa normálne nevyužíva, takže je prašná. Zdalo sa mi, že dobrá kvalifikácia bude pre mňa nemožná. Ukázali sme však, že tvrdo pracujeme a že môžu prísť prekvapenia. Pre mňa je to veľmi pekné prekvapenie,“ dodal niekdajší šampión, ktorý získal aj bod za najrýchlejšie kolo pretekov.

Daniel Abt predviedol dobrý výkon, k postupu do Super Pole mu však chýbalo 27 tisícin sekundy a to ovplyvnilo celé jeho preteky. Po treste pre Lynna štartoval šiesty a svoju pozíciu si udržal aj v cieli. „Úprimne, dúfal som, že to bude lepšie ako šieste miesto. Neustále som bol v akcii. Súboje boli tvrdé a poškodil som si riadenie pri kontakte s iným autom. Boli to tvrdé preteky, ale získal som veľa bodov. Musím povedať, že som šťastný, že Lucas vyhral a zopakoval domáci tímový triumf z vlaňajška. Je to jednoducho úžasné,“ dodal siedmy jazdec celkovej klasifikácie.

Návrat k pretekom v Berlíne:

Víťazom Berlín E-Prix sa stal di Grassi, ktorý je opäť v hre o titul! (video)

 

foto: Audi Communications Motorsport / Michael Kunkel

Pre Audi to bolo 40. pódium vo Formule E a aj vďaka nemu sa dostalo na druhé miesto v tímovom hodnotení hneď za DS TECHEETAH. „Som nesmierne šťastný, že sme v Berlíne opäť vyhrali. Po piatkových tréningoch sme nevedeli, kde sa nachádzame a či sa naša stratégia šetrenia pneumatík vyplatí. Lucas sa veľmi rýchlo dostal z tretieho miesta na čelo a potom si vybudoval náskok. Daniel bojoval veľmi tvrdo o šiestu pozíciu, ktorá pre nás znamená cenné body,“ povedal po pretekoch šéf tímu Audi Allan McNish.

Vďaka deviatemu miestu pre Sama Birda zo zákazníckeho Virginu boli v prvej desiatke až tri monoposty Audi. Športový riaditeľ Dieter Gass mohol byť spokojný: „Fantastické preteky a ďalšie domáce víťazstvo pre Audi. Po Danielovi to teraz dokázal Lucas. Odjazdil fantastické preteky a nerobil chyby. Danielovo šieste miesto nám pomohlo v boji o tímový titul. Celá zostava pracovala extrémne usilovne, aby sa tento úspech dostavil. Ďakujem každému, kto sa o to pričinil. Víťazstvo na domácej pôde má výrazne sladkú príchuť.“

TIP: Sledujte nás na Instagrame