Augustové finále sezóny v Berlíne prinesie dvojité preteky na dvoch okruhoch!

foto: Formula E

Augustové finále sezóny v Berlíne ponúkne dvojité preteky na dvoch rôznych konfiguráciách trate Tempelhof. Informuje o tom The Race.

Podľa dostupných informácií sa môžeme tešiť na klasický okruh, ktorý poznáme z predošlých sezón a jeho verziu v opačnom smere, ktorú sme videli vlani. Ako vieme, vlani mohla byť sezóna dokončená práve vďaka šialeným šiestim pretekom v priebehu deviatich dní na troch konfiguráciách tohto okruhu.

Prvá dvojica pretekov sa šla na verzii v protismere a následne na pilotov čakala dvojica pretekov v zaužívanom smere jazdy. Tretia verzia zahŕňala výraznejšie zmeny, ktoré sa vymykali prvým dvom.

Ako dodáva The Race, jazdci súhlasia s tým, aby po prvých pretekoch v noci prebiehali úpravy okruhu. „Myslím si, že je to brilantné, pretože počas tohto roka sme až na Monako videli len dvojité podujatia. Vidíte, aké je to tesné, najmä počas druhého dňa. Prínos nového elementu v podobe novej verzie trate je typický pre inovatívny prístup Formuly E,“ povedal Maximilian Günther.

Dolu vidíte minuloročné verzie trate na letisku Templhof. V auguste by sme mali vidieť preteky na prvých dvoch konfiguráciách.

Zdroj: Formula E

 

Podľa pilota BMW budú dve verzie trate pre tímy náročnou úlohou. „Prípravy budú ešte náročnejšie, pretože sa musíme pripraviť na dve trate, ale aspoň máme skúsenosti z minulého roka. Vieme, aké dobré dokážu byť preteky na oboch konfiguráciách, takže ja sa veľmi teším.“

Toto rozhodnutie prekvapilo Lucasa di Grassiho, ktorý so svojím sokom súhlasí, ale má isté pochybnosti. „Myslel som si, že to nebude možné kvôli časovým problémom pri menení bariér. Ale zdá sa, že našli dobré riešenie a myslím si, že je to mega, pretože to prináša novú trať.“

„Aj keď sú to len reverzné zmeny, mení sa všetko a zmeny v referencii z toho robia úplne novú výzvu. Myslím si, že je to veľmi dobrý nápad a ak to takto urobia, tak fanúšikovia opäť ocenia, že vo Formule E to nemáme nikdy ľahké,“ doplnil bývalý šampión v službách Audi.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *