Berger kritizuje Formulu E, zástupcovia Audi oponujú

Audi Communications Motorsport / Michael Kunkel

Bývalý pretekár F1 Gerhard Berger povedal, že Formule E chýbajú emócie a že Audi môže prípadný odchod z DTM ako konštruktérovi ublížiť. Samotná automobilka na to reagovala v rozhovore pre Autosport.

Šesťdesiatročný Berger vyjadril neistotu pred blížiacou sa reštrukturalizáciou v rámci športového oddelenia Audi. Podľa neho môže uprednostňovanie Formuly E pred DTM oslabiť reputáciu športovej značky, keďže podľa neho elektrický šampionát nemá dostatok emócií a vášne.

Audi sa voči týmto vyjadreniam ohradilo prostredníctvom svojho hovorcu: „Vo Formule E môžeme hovoriť o iných veciach ako v DTM. Môžeme hovoriť o udržateľnosti, elektromobilite a to je pre našu značku momentálne veľmi dôležité. V Audi úplne meníme naše nastavenie a produkujeme neustále viac elektromobilov. Potrebujeme oba sektory. Predávame elektrické autá i vozidlá so spaľovacími motormi. Nie každý premýšľa o elektrickom aute.“

Nico Müller
foto: Formula E

„Ak sa pozriete na preteky Formuly E, máme tam omnoho viac predbiehania ako v iných sériách, čo je ovplyvnené kvalifikačným formátom, keďže na čele štartu nestojí vždy najrýchlejší pretekár šampionátu. Vždy máme napínavé preteky. Chodíme do miest, kde sú ľudia. Ak si vezmeme napríklad Nürburgring, je to skvelé miesto na preteky, ale ľudia musia cestovať dvadsať kilometrov. Pri pretekoch Formuly E nevidíte prichádzať ľudí s vetrovkami Ferrari a čiapkami od Mercedesu. Prichádzajú kvôli Formule E, pretože je to podujatie priamo v meste,“ pokračuje hovorca Audi.

Podobne to vníma aj aktuálny jazdec Dragonu Nico Müller, ktorý pôsobí aj v DTM ako jazdec stajne Abt. „Berger je pretekárom starej školy, vyrastal s predošlou generáciou. Možno preto má iné názory. Ja si jednoznačne myslím, že Formule E emócie a vášeň nechýbajú. Myslím si, že dianie na trati je úžasné. Pravdaže je to iné než to, na čom sme vyrastali, ale nemyslím si, že je to menej zábavné. Je to veľmi vzrušujúce, intenzívne a pre pilotov to predstavuje veľkú výzvu.“

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *