Berlín bude náročný, ale zvládneme to, verí jeden z lídrov tímu Porsche

Malte Huneke
foto: Porsche AG

Technický líder Porsche vo Formule E, Malte Huneke, si myslí, že nováčikovský tím bude v Berlíne čeliť obrovským výzvam. Jeho predpoveď v súvislosti s koncom ročníka je však pozitívna.

Na jazdcov čaká v priebehu deviatich dní až šesť pretekov na troch rôznych konfiguráciách trate. Porsche sa v Rijáde tešilo z premiérového pódia, o ktoré sa postaral André Lotterer. Ako však nedávno prezradili členovia tímu, v Berlíne chcú ďalšie pódiá a možno aj prvé víťazstvo vo Formule E.

Po posledných pretekoch sezóny v Marrákeši smerovalo vybavenie tímu do Valencie. Do Weissachu sa dostalo až začiatkom júna. Nasledovala detailná kontrola, ktorá by za normálnych okolností počas sezóny nemala kedy prebehnúť, pretože autá sú po pretekoch prevážané do ďalšieho dejiska. „V posledných mesiacoch nastala jedinečná situácia, ktorá znamenala, že sme mali viac času na vývoj, predovšetkým softvéru. Využili sme to a pred Berlínom sme dosiahli isté zlepšenia,“ približuje Huneke.

Porsche sa chce v Berlíne postaviť na pódium, bude mať šesť pokusov

Sezónne finále nie je náročné len z hľadiska samotných pretekov, ale aj celkového plánovania. „To sa od predošlých podujatí úplne líši. Tri rôzne konfigurácie trate znamenajú, že sa prakticky musíme pripraviť na tri rôzne podujatia naraz. Rozdielom je aj to, že medzi jednotlivými dvojitými pretekmi bude len veľmi málo času na prípravu. Po prvých dvojitých pretekoch sa musíme rýchlo pripraviť na ďalšie a využiť náš potenciál naplno. Určite to bude výzva. Každopádne, som presvedčený, že sa s okolnosťami vyrovnáme.“

„Jedným z kľúčových faktorov bude zvládanie teploty. V simulátore sa pripravujeme na viacero scenárov. Podmienky sú pre všetkých rovnaké, aj keď zatiaľ z Berlína nemáme žiadne referencie. Bude zaujímavé sledovať, ako sa bude v priebehu šiestich pretekov vyvíjať relatívna forma tímov,“ dodáva Huneke. Porsche je v priebežnom poradí na deviatom mieste.

Berlín ponúkne šesť večerných pretekov, takto vyzerá predbežný harmonogram

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *