Berlín by mohol hostiť večerné preteky uprostred týždňa, reštart sezóny zrejme v auguste

Berlin - Tempelhof
foto: Formula E

Berlín je najpravdepodobnejším dejiskom záverečnej fázy aktuálne prerušenej sezóny Formuly E. Ako informuje The-Race.com, elektrický šampionát sa zameriava na reštart sezóny, ktorý by mal prebehnúť v prvých dvoch augustových týždňoch.

Nemecká metropola by mala počas ôsmich dní hostiť až šesť pretekov na troch rôznych verziách okruhu v priestoroch bývalého letiska Tempelhof. Formula E vraj rokuje aj s juhokórejským Soulom, ktorý mal hostiť vôbec prvé podujatie Formuly E v tejto ázijskej krajine. Tamojší promotér zisťuje možnosti uskutočnenia pretekov, ktoré by 5. septembra ukončili pandémiou ovplyvnený ročník.

Podľa vyššie uvedeného zdroja sú pravdepodobné dva páry dvojitých pretekov uprostred týždňa (5. a 6. augusta a 12. a 13. augusta) . Medzi týmito pretekmi by mala prebehnúť víkendová dvojitá E-Prix (8. a 9. augusta). Deň pred prvými pretekmi by sme mali sledovať shakedown. Všetky spomenuté termíny budú potvrdené najskôr na budúci piatok.

Akékoľvek preteky by prebehli za zatvorenými dverami a v celom areáli by sa mohlo nachádzať maximálne tisíc ľudí. Všetci budú musieť dodržiavať predpísaný odstup.

So záverom sezóny bez účasti divákov vraj súhlasia všetci vo Formule E

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *