Berlín ePrix: Felix Rosenqvist sa postaral o premiérové víťazstvo Mahindry

Felix Rosenqvist zaznamenal historické víťazstvo pre Mahindru Racing, ktorá sa teší z premiérového triumfu v elektrickej sérii. Švéd bol rýchly počas celého dneška. Po štarte z tretej priečky sa ešte pred zastávkami v boxoch prepracoval pred Lucasa di Grassiho (ABT) na čelo pretekov. Na treťom mieste prišiel do cieľa Nick Heidfeld, ktorý len podčiarkol úspešný deň pre indickú Mahindru.

Tesne za pódiovým umiestnením skončil José María López (DS Virgin). O minimalizovanie škôd sa postaral Sébastien Buemi, ktorý po štarte zo štrnástej pozície, dorazil do cieľa napokon piaty. Hneď za ním skončil druhý pretekár Renaultu Nicolas Prost. Siedmy finišoval Daniel Abt (ABT) a posledné tri bodované priečky obsadili ôsmy Sam Bird (DS Virgin Racing), deviaty Jean-Éric Vergne (Techeetah) a desiaty Maro Engel (Venturi). Nová tvár Techeetah Stéphane Sarrazin dorazil do cieľa na dvanástom mieste. Preteky nedokončil len jazdec Jaguaru Mitch Evans, ktorý však zajazdil najrýchlejšie kolo pretekov a rozšíril bodové konto svojho tímu.

priebežnom hodnotení je na čele Buemi pred di Grassim a Prostom. Medzi tímami je prvý Renault e.dams pred ABT Schaeffler Audi Sport a treťou Mahindrou.

Zajtra sú na programe druhé preteky dvojitej Berlín ePrix.

Výsledky Berlín ePrix (1. preteky)

Zostrih sobotných pretekov

Priebeh dňa

Merané tréningy

V prvom meranom tréningu bol najrýchlejší Buemi. Druhý skončil jeho tímový kolega Nicolas Prost a tretí Felix Rosenqvist na Mahindre.

 

Výsledky prvého meraného tréningu

V druhom meranom tréningu dominovali jazdci Mahindry. Pred Rosenqvista sa dostal jeho tímový kolega Nick Heidfeld. Trojicu doplnil pretekár Venturi Maro Engel.

Výsledky druhého meraného tréningu

Kvalifikácia

Kvalifikácia priniesla obrovskú drámu. Z troch bodov a prvého miesta na štarte sa tešil Lucas di Grassi. Brazílčan porazil v boji o pole position Josého Maríu Lópeza len o jedinú tisícinu sekundy. Tretí skončil Rosenqvist pred Heidfeldom a prvú päticu uzavrel Sam Bird na monoposte DS Virgin.

Prekvapením bolo až štrnáste miesto na štarte pre lídra celkového poriadia Buemiho, ktorý sa sťažoval na auto. Na šiestom mieste skončil Jean-Éric Vergne na Techeetah, nasledovali siedmy Oliver Turvey (NextEV NIO), ôsmy Daniel Abt (ABT Schaeffler Audi Sport), deviaty Prost a prvú desiatku uzavrel Jerome d´Ambrosio na vozidle Faraday Future Dragon Racing.

Foto: Andrew Ferraro (LAT)