Berlín ePrix: Nedeľa priniesla triumf Buemiho, Rosenqvist už celkovo tretí

Po sobotných pretekoch a víťazstve Felixa Rosenqvista sa v nedeľu vrátilo všetko do „normálu“ a z prvenstva na letisku Tempelhof sa tešil obhajca titulu a priebežný líder celkového poradia Sébastien Buemi na Renaulte. Švajčiar bol včera diskvalifikovaný. Na druhom mieste skončil včerajší víťaz a prvý muž dnešnej kvalifikácie Felix Rosenqvist na Mahindre, ktorý dostal počas pretekov penalizáciu desiatich sekúnd za nebezpečný výjazd z boxov. Prvýkrát v histórii Formuly E bol potrestaný niektorý z tímov po incidente, v ktorom zohrávali úlohy vozidlá tej istej stajne. Mladý Švéd pri výjazde z garáže ohrozil svojho tímového kolegu Nicka Heidfelda.

Na treťom mieste skončil jeden z ašpirantov na titul Lucas di Grassi vo vozidle ABT. Hneď za ním dorazil do cieľa jeho tímový kolega Daniel Abt, vďaka čomu si domáca stajňa pripísala na konto veľkú porciu bodov. Slušnú piatu priečku si vybojoval José María López na monoposte DS Virgin. Jeho tímový kolega Sam Bird skončil siedmy, za jazdcom Techeetah Jeanom-Éricom Vergnom. Sklamanie pre majstrovský Renault je ôsme miesto Nicolasa Prosta. Posledné dve bodované pozície obsadili deviaty Oliver Turvey vo farbách tímu NextEV NIO a desiaty Heidfeld na Mahindre. Bod za najrýchlejšie kolo pretekov si vybojoval domáci Maro Engel jazdiaci na Venturi.

priebežnom hodnotení si líderskú pozíciu upevnil Buemi, pred di Grassim. Na tretie miesto sa po vydarenom víkende prebojoval práve Rosenqvist, ktorý na štvrté miesto odsunul Prosta. Medzi tímami nenastali vážnejšie posuny. Prvé tri miesta okupujú Renault e.dams, ABT Schaeffler Audi SportMahindra Racing. Na chvoste je trápiaci sa americký tím Faraday Future Dragon Racing.

Pre Formulu E to boli v aktuálnej sezóne posledné preteky na európskom kontinente. Najbližšie sa elektrický kolotoč zastaví v USA, kde je 15. a 16. júla na programe dvojitá New York ePrix. Sezóna vyvrcholí v Kanade dvojitou Montreal ePrix 29. a 30. júla.

Výsledky Berlín ePrix (2. preteky)

 

Priebeh dňa

Výsledky prvého meraného tréningu

 

Výsledky druhého meraného tréningu

 

Výsledky kvalifikácie

 

 

Foto: Renault e.dams