Berlín vypadol z kalendára, New York i Londýn sú v ohrození. Ako bude vyzerať zvyšok sezóny?

foto: Formula E

Formula E, rovnako ako celý svet, sleduje vývoj okolo pandémie koronavírusu, ktorá ovplyvní podobu zvyšku aktuálne prerušenej sezóny. Najnovšie správy hovoria o zrušení pretekov v Berlíne.

Len dnes sme vás informovali o tom, že zakladateľ a predseda šampionátu Alejandro Agag dúfa v zotrvanie Berlína, New Yorku a Londýna v kalendári. Situácia sa však mení každú chvíľu a zmena nastala aj v Nemecku, kde prijali prísnejšie legislatívne opatrenia týkajúce sa veľkých podujatí. Formula E sa rozhodla predĺžiť takzvanú fázu červených vlajok do konca júna. Keďže mal Berlín hostiť preteky 21. júna, z kalendára vypadáva.

Preteky na bývalom berlínskom letisku Tempelhof mali byť hľadiska kalendára najbližším podujatím, avšak po stredajšom rozhodnutí nemeckej vlády bude všetko inak. Najnovšie nariadenie hovorí o tom, že všetky verejné podujatia s účasťou nad tisíc ľudí sú zakázané do konca augusta. Zatvorené musia zostať aj všetky kaviarne, reštaurácie, kiná a hudobné kluby.

Agag: Chceli by sme päť alebo šesť pretekov, možno aj za zatvorenými dverami

Agag pôvodne pripustil aj možnosť pretekov za zatvorenými dverami a v takom prípade by pripadal do úvahy aj Tempelhof. Problémom by však mohla byť početnosť celého ansámblu potrebného pre chod pretekov. Šampionát napokon v priebehu štvrtka potvrdil zrušenie Berlín E-Prix.

Problémom nie je len Berlín, ale aj Londýn, ktorý má hostiť záverečné dvojité podujatie ročníka, ktoré bude vyvrcholením tohtoročného šampionátu. Hala ExCeL je však v súčasnosti prebudovaná na dočasnú nemocnicu a zdá sa, že tento stav potrvá dlhšie, než sa pôvodne mohlo zdať. Totožný stav platí aj v prípade New Yorku. V hre sú tak ďalšie lokality, vrátane Valencie, Doningtonu, Silverstonu či série pretekov v Ázii. Viac prezradia najbližšie dni a týždne.

Pandémia mení kalendár od základov, aktuálna sezóna by mohla vyvrcholiť ázijskou šnúrou pretekov

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *