Berlín: V stredu a vo štvrtok nás čaká záver sezóny na novom okruhu, stále je o čo bojovať

 

foto: Formula E

Streda a štvrtok prinesú poslednú dvojitú Berlín E-Prix, ktorá uzavrie aktuálny ročník. O tituloch je rozhodnuté, avšak boj o ostatné miesta je stále otvorený. Posledná dvojica pretekov sa odohrá na úplne novej konfigurácii okruhu.

António Félix da Costa z DS Techeetah získal v nedeľu premiérový titul vo Formule E. Za ním to však vyzerá veľmi zaujímavo. V najlepšej východiskovej pozícii je jeho kolega a aktuálne druhý pilot poradia, Jean-Éric Vergne, ktorý má jedenásťbodový náskok pred dvojicou Maximilian Günther (BMW) a Lucas di Grassi (Audi).

Ďalšie dva body stráca piaty Sébastien Buemi z Nissanu a o ďalšie dva body menej má šiesty Mitch Evans z Jaguaru. Matematickú šancu na úspech má ďalších osem pilotov, keďže v hre je stále maximálny možný zisk 60 bodov pre jedného pretekára.

Nissan si chce udržať druhé miesto do konca, jednoduché to nebude

Veľký boj o druhé miesto sa očakáva aj v súťaži tímov. Stajňa DS Techeetah dominovala s obrovským náskokom. Druhý Nissan má však pred tretím BMW len tri body k dobru. O ďalších devätnásť bodov menej má štvrtý Mercedes a o ďalších sedem piaty Virgin. To sú tímy, ktoré majú ešte vcelku reálnu šancu na to, aby zabojovali. Preteky Formuly E sú rôznorodé a často majú rôznych víťazov. Práve preto je v hre toľko tímov.

Harmonogram zajtrajška a štvrtka vyzerá nasledovne. Zajtra sa ranný tréning začne tradične o 9:00, o 11:30 budeme sledovať druhý tréning. Kvalifikácia štartuje o 14:15 a preteky o 19:00. Štvrtok ponúkne rovnaký program, ibaže bez tréningu od 9:00.

Harmonogram berlínskeho finále

streda 12.8.

štvrtok 13.8.

1. tréning

9:00

2. tréning

11:30

3. tréning

11:30

kvalifikácia

14:15

14:15

preteky

19:03

19:03

Tagy:

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *