Bern hostí v sobotu druhé preteky Formuly E na území Švajčiarska (Video)

foto: Pixabay

Bern sa zajtra stane ďalším mestom na mape Formuly E, keď premiérovo privíta preteky elektrického kolotoča. Na pretekárov nečaká nič jednoduché. Vlani sa konali preteky v Zürichu, lenže po mnohých problémoch ho tentoraz nahradil práve Bern.

Okruh

Pretekári sa predstavia na úplne novom okruhu v uliciach Bernu, ktorý ponúka množstvo zaujímavých úsekov. Aktivačná zóna útočného režimu sa nachádza medzi ôsmou a deviatou zákrutou. Bernská trať je s dĺžkou 2,75 km a štrnástimi zákrutami druhá najdlhšia v tohtoročnom kalendári, hneď po okruhu v Ríme. Pre metropolu Švajčiarska platí, že s predbiehaním to jazdci mať jednoduché nebudú.

foto: Swiss E-Prix

 

Pozrite si virtuálne kolo na náročnej bernskej trati.

Priebežné poradie

Lídrom priebežného poradia je obhajca titulu Jean-Éric Vergne z DS TECHEETAH, ktorý má šesťbodový náskok pred Lucasom di Grassim z Audi. Ďalších desať bodov stráca Vergnov kolega André Lotterer a na dostrel sú aj štvrtý António Félix da Costa vo farbách BMW a piaty Robin Frijns na Virgine. Medzi tímami vedie DS TECHEETAH, druhé Audi sa však doťahuje. V hre je ešte aj tretí Virgin. Takto vyzerá priebežné poradie pretekárov a tímov.

Harmonogram Swiss E-Prix v Berne

čas

podujatie

8:55 – 9:40

prvý meraný tréning

11:20 – 11:50

druhý meraný tréning

13:30 – 14:05

kvalifikácia

14:15 – 14:35

Super Pole

18:00

Swiss E-Prix (45´+ 1 kolo)

TIP: Sledujte nás na Instagrame

 

Tagy:,