Bez Vandoorna by sme titul nezískali, hovorí šéf tímu Mercedes

Stoffel Vandoorne
foto: Daimler

Šéf Mercedesu Ian James si myslí, že veľkú zásluhu na zisku tímového titulu má Stoffel Vandoorne. Brit to povedal v rozhovore pre Motorsport.com.

Mercedes získal okrem tímového titulu aj jazdecký vďaka Nyckovi de Vriesovi. Vandoorne obsadil konečný deviaty post. V posledných pretekoch skončil na pódiu a okrem toho získal dôležité štyri body za najrýchlejšie kolo skupinovej časti kvalifikácie a pole position. Nebyť nespochybniteľnej smoly mohol Belgičan bojovať o titul aj sám.

„Počas tejto sezóny mal skutočne veľa smoly. Ale ak sa pozriem na to, čo dosahoval počas sezóny, a ak sa pozriem predovšetkým na jeho kvalifikačný výkon v nedeľu v Berlíne, tak z takéhoto hľadiska nám tímový titul vyhral práve on. Niet o čom,“ myslí si prvý muž Mercedesu vo Formule E.

James po úspešnej sezóne prezradil rozdelenie sústredenia v rámci stajne. „Sústredenie počas posledných dní bolo absolútne a veľmi správne zamerané na Nycka a jeho titul majstra sveta. Počas sezóny odviedol strhujúcu prácu, vyrovnanosť jeho výkonov, jeho rýchlosť, jeho prístup. Ale Stoffel si zaslúži uznanie, pretože bez tých štyroch bodov to mohol byť úplne iný príbeh. Bolo to od neho vynikajúce.“

Mercedes mal počas sezóny veľké výkyvy a nebyť nesmierne vyrovnaného poľa vo Formule E, jeho šanca na zisk titulov by bola nereálna. „Či to chcem zopakovať o rok? Absolútne, čo sa týka double. Ale, Bože, chcem to spečatiť už skôr počas sezóny, omnoho priamočiarejším spôsobom. Budeme mať takú brutálnu úprimnosť z hľadiska toho, čo sme nespravili dobre. A už sme mali tieto diskusie, začali sa hneď po finále v Berlíne.“

Nemecký konštruktér po budúcej sezóne opustí Formulu E a momentálne je najväčšou témou vo Formule E to, či bude tím pokračovať aj po odchode Mercedesu. A ak áno, v akej podobe.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *