Beznádejne posledný tím NIO 333 to svojim jazdcom neuľahčil, tí sa mohli aj roztrhať

Oliver Turvey
foto: Formula E

Tím NIO 333 vstupoval do šiestej sezóny s výraznými existenčnými problémami a zmenami vo svojich štruktúrach. Aj keď sa jeho predstavitelia vyjadrovali skromne, istotne verili v lepší výsledok.

Oliver Turvey, ktorého talent je nesporný, dosiahol najlepší výsledok tímu v Santiagu, kde ho od bodov delilo jediné miesto, skončil totiž jedenásty. K tomu pridal ešte trinásty post, ale to bolo z hľadiska akej takej blízkosti k bodovaným miestam všetko. NIO 333 mal najhoršie auto spomedzi všetkých tímov a bodovému zisku by pomohol asi iba zázrak.

Prvých päť pretekov sezóny odjazdil Ma Čching-Chua, ktorého kvalita je otáznejšia. Obsadil posledné miesto. Ak by tím nemal čínskych majiteľov, tak by sme ho v kokpite asi nevideli. Vo Formule E odjazdil dovedna štrnásť pretekov a na body stále čaká. Je pravdou, že veľkú časť strávil v slabučkom aute, ale sedem pretekov odjazdil za už neexistujúci tím Aguri, či za Techeetah, kde jeho kolegovia dokázali pohodlne bodovať.

Vzhľadom na reštrikcie súvisiace s COVID-19 nemohol Ma odcestovať do Berlína a stajňa tak hľadala náhradu. Do kariet jej zahral predchádzajúci škandál vo virtuálnom šampionáte Race at Home Challenge, kde sa Daniel Abt nechal zastúpiť profesionálnym e-hráčom, načo ho tím Audi okamžite prepustil. Abt sa v slabom aute takisto trápil a na body nedosiahol.

Budúcnosť tímu je otázna. Zatiaľ nevieme, či bude pokračovať pod aktuálnym vedením a menom. Viac ukážu najbližšie týždne a mesiace.

Tagy:

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *