Bird je lídrom aj po vypadnutí, de Vries si odpyká trest vo Valencii (Video)

nehoda de Vriesa a Birda
foto: Twitter/@InsideElectric

Nyck de Vries sa na štarte nasledujúcich dvojitých pretekov vo Valencii posunie o päť miest dozadu. Pilot Mercedesu bol po nedeľných pretekoch dodatočne potrestaný za kolíziu so Samom Birdom v poslednom kole.

Nehoda sa odohrala v poslednom kole, v ktorom išli všetci takpovediac naplno. Niekoľko minút predtým bol na trati safety car, ktorý viedol pole, kým traťoví komisári odpratávali zničené auto Reného Rasta. Pilot Audi stratil kontrolu nad svojím vozidlom a skončil v bariérach.

Obaja piloti bojovali o desiate miesto, de Vries bol na vnútornej strane pri Birdovi, ale zdalo sa, že pri brzdení do siedmej zákruty stratil na nerovnostiach stabilitu. Došlo ku kontaktu a obaja pred nárazom zachytili Olivera Rowlanda na Nissane. Posledný menovaný z nehody vyviazol len s malým poškodením, pre Birda a de Vriesa to znamenalo koniec.

Zábery z nehody nájdete v tomto zostrihu, v čase 0:50

Holanďan to po pretekoch vnímal ako pretekársky incident, ale dostal trest a na štarte vo Valencii sa posunie dozadu o päť miest. „S odstupom času by som povedal, že som to v tej chvíli nezvládol, nebolo to nevyhnutné, keďže po pretekoch malo byť potrestaných viacero pilotov. Navyše, mali by sme najrýchlejšie kolo pretekov. Dnes to tak nemalo byť,“ povedal pre The Race.

Líder priebežného poradia Bird bol vo svojich vyjadreniach opatrný. „Nie som si úplne istý tým, čo sa stalo. Myslím si, že autá jazdiace naplno, studené brzdy a klzký povrch nepredstavujú veľmi dobrú kombináciu. Zdá sa, že Nyck vletel dovnútra, chcem však hovoriť rezervovane a nechcem nikoho obviniť, kým si to nepozriem. Ale každopádne sa to trochu zmenilo na chaos.“

Vandoorne s druhým víťazstvom vo Formule E, druhý Sims prekabátil Wehrleina (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *