Bird nezopakoval piatkový triumf, jeho nádeje ukončil náraz do múra (Video)

Sam Bird
foto: Formula E

Mitch Evans a Sam Bird sa počas sobotných pretekov v Rijáde dostali do súboja, po ktorom sa preteky pre piatkového víťaza vo farbách Virginu skončili. Oboch pilotov vyspovedal Autosport.

Pilot Jaguaru si myslí, že mu mal Bird počas súboja v štvrtej zákrute nechať viac miesta. Evans sa doťahoval na jazdca Virginu, ktorý sa pokúšal predbehnúť Lucasa di Grassiho na Audi. Cez neho sa ešte dostal António Félix da Costa z DS Techeetah. Obaja jazdci však kolidovali. Hneď nato Birda zozadu „trafil“ Pascal Wehrlein z Mahindry a na trať prvýkrát zavítalo bezpečnostné vozidlo. Evans dostal trest v podobe prejazdu boxovou uličkou, čím ho vedenie pretekov označilo za vinníka.

 

Po pretekoch Evans tvrdil, že chyba bola na oboch stranách a nesúhlasil s trestom. „Keď António atakoval Lucasa, veci sa rýchlo rozbehli. Sam sa rozhodol, že to skúsi na Lucasa v prvej a druhej zákrute, čo zvyčajne nefunguje. Bola tam medzera a chcel ju využiť. Zdalo sa mi, že som vedľa neho a v nepríjemnej štvrtej zákrute, kde sa normálne nepredbieha, som to skúsil. Kolidovali sme.“

„Myslím si, že mi nenechal dostatok priestoru, inak by sme tadiaľ prešli obaja v poriadku. Bolo by to tesné. Vedel, že ak by mi poskytol priveľa miesta, mohol by sa ocitnúť na prašnej strane. Preto sa rozhodol pre, povedzme, agresívnejší prístup. Očakával, že sa stiahnem, ale ja som mal pocit, že som dostatočne vedľa neho nato, aby som tam zostal,“ doplnil Novozélanďan, ktorý v pretekoch skončil sedemnásty.

BMW po treste prišlo o double, Mercedes opäť na pódiu! (Video)

Oveľa horšie dopadol Bird, ktorý podľa vlastných slov nikoho neviní, ale má pocit, že sa mal Evans stiahnuť. „Spätne som si to nepozrel. Hovorili sme spolu. V niektorých veciach sa zhodneme, v iných nie. Myslím si, že v tomto prípade sa dá argumentovať oboma smermi. Mal som pocit, že som vpredu v zákrute, kde sa nedá predbiehať. Bol som hneď za Lucasom, doslova na Lucasovej prevodovke. Nemyslím si, že tu niekoho môžeme viniť, je to jednoducho smola.“

Bird je aj napriek sobotnému vypadnutiu na priebežnom treťom mieste v hodnotení pretekárov. Virgin je druhý medzi tímami.

Sobota priniesla množstvo kolízii. V jednej z nich sa ocitla dvojica Sébastien Buemi a António Félix da Costa.

Nahnevaný Buemi kritizoval aktivačnú zónu, da Costa sa bráni (Video)