Bird sa v Berlíne udržal v hre o titul, Virgin klesol na tretiu priečku

foto: © FIA Formula E

Sam Bird sa počas pretekov v Berlíne udržal v hre o titul. Pilot Virginu však stráca na lídra Jeana-Érica Vergna už 40 bodov. Na okruhu Tempelhof skonči siedmy.

Bird štartoval z desiateho miesta a v pretekoch sa dokázal prebojovať na konečnú siedmu pozíciu. „Dnes to bolo o maximalizovaní nášho potenciálu. Dokázali sme na náročnej trati získať nejaké body. Naše kvalifikačné tempo bolo v poriadku, ale v pretekoch sa to neustále zhoršovalo. Je dobré odísť s tým, že sme ešte v hre o titul.“

Alex Lynn zajazdil v kvalifikácii ôsmy najrýchlejší čas, do cieľa však prišiel až na šestnástom mieste. Priebežne je štrnásty. „Samozrejme, toto nie je výsledok, aký sme chceli, ale sú tu aj pozitíva. Do budúcich pretekov nás čaká veľa práce. Teším sa na návrat za volant.“

Virgin v Berlíne doplatil aj na famóznu formu Audi a v priebežnom hodnotení klesol na tretiu pozíciu. „Tento okruh je pre pilotov a tím vždy náročný. Sam dokázal optimalizovať výkon svojho auta, Alex mal problémy s energiou. Je skvelé, že Sam získal ďalšie body a zostáva v boji o titul. Pokúsime sa ešte zlepšiť, aby sme boli v ďalších pretekoch v Zürichu silnejší,“ povedal technický šéf tímu Sylvain Filippi.

„Výsledky z Berlína nezodpovedajú našim vysokým štandardom. Sam si udržal svoje druhé miesto medzi pilotmi a je v hre o titul. Teraz sa musíme ešte lepšie pripraviť na ďalšie preteky a pokračovať v boji o titul,“ povedal šéf DS Performance Xavier Mestelan Pinon.