Bird vraj mieri do Jaguaru, kde nahradí Calada. Virgin siahol po Cassidym!

Sam Bird
foto: Formula E

Sam Bird je vraj na odchode z Virginu a v budúcej sezóny by mal reprezentovať stajňu Jaguar. S touto prekvapivou správou vyrukoval špecializovaný portál The-Race.com.

Bird už vraj súhlasil s prestupom do Jaguaru, čo znamená, že posledné preteky za svoj, zatiaľ jediný, tím odjazdí v priebehu augustového berlínskeho superfinále. Po konci ročníka bude testovať nové vozidlo Jaguaru. K potvrdeniu Birdovho odchodu by malo dôjsť veľmi skoro, čím sa skončí jeho šesťročná história s Virginom.

Skúsený jazdec patrí medzi troch pilotov Formuly E, ktorí sú od začiatku šampionátu verní jedinému tímu. Okrem neho sú to ešte Lucas di Grassi a Sébastien Buemi. V sezóne 2017/2018 bojoval britský pilot o titul, ktorý ale napokon získal Jean-Éric Vergne. Práve tejto sezóne sa venuje dokument And We Go Green.

Formula E zverejnila strhujúci dokument, ktorý produkoval Leonardo DiCaprio (Video)

Bird by mal v tíme Jaguar nahradiť Jamesa Calada. Britská stajňa sa o služby Birda zaujíma niekoľko rokov a zdá sa, že jej snahy budú odmenené v budúcom ročníku. Mitch Evans dostane za tímového kolegu veľmi zdatného súpera, ktorého zmluva by vraj mala platiť až do konca éry vozidiel druhej generácie, ktorá sa skončí v roku 2022.

Uvoľnené miesto vo Virgine by mal zaplniť Nick Cassidy, ktorý bude novým kolegom Robina Frijnsa. Podľa The-Race.com sa už obe strany dohodli. Cassidy absolvoval marcové oficiálne nováčikovské testy v Marrákeši, kde dosiahol absolútne najlepší čas. Začiatkom júna sa zdalo, že by Novozélanďan mohol nahradiť v Mahindre odchádzavšieho Pascala Wehrleina, ale napokon sa veci zrejme vyvinú inak.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *