Bird vyhral v každej z doterajších sezón, Vergne prišiel o pódium. Škvrnou hrozivá nehoda Lynna! (Video)

Robin Frijns, Sam Bird a Jean-Éric Vergne
foto: Formula E

Víťazom druhých nočných pretekov v Rijáde sa stal Sam Bird, ktorý po prestupe do Jaguaru prepisuje históriu. Je jediným pilotom, ktorý dokázal vyhrať aspoň raz v každej z doterajších siedmich sezón. Preteky boli po nehode predčasne ukončené. Situácii sa venujeme nižšie.

Bird štartoval z tretieho miesta, ale už po štarte sa dostal na druhé miesto. V priebehu pretekov si niekoľkokrát vymenil pozície s napokon druhým Robinom Frijnsom z Virginu. Víťaz kvalifikácie zviedol s Birdom niekoľko pekných a férových súbojov.

Tretí skončil António Félix da Costa z DS TECHEETAH, ktorý v priebehu pretekov absolvoval tvrdý súboj so svojím tímovým kolegom Jeanom-Éricom Vergnom. Francúz prišiel do cieľa na treťom mieste, Portugalčan napokon štvrtý. Po pretekoch však Vergne dostal trest za nevyužitie druhého útočného režimu a prepadol sa na dvanáste miesto.

Nestáva sa často, aby bodovali obaja piloti stajne DRAGON, ale dnes im to vyšlo. Sérgio Sette Câmara po štarte z druhej priečky skončil pôvodne šiesty pred Nicom Müllerom. Obaja piloti sa však posunuli na štvrté a piate miesto, keďže okrem Vergna dostal trest aj piaty Nick Cassidy. Pilot Virginu mohol byť prvým bodujúcim nováčikom. Dostal však časový trest za prekročenie maximálnej rýchlosti 50 km/h počas fázy FCY.

Ďalšie body po včerajšom prvom získal pre tím NIO Oliver Turvey, ktorý dnes položil základ svojho úspechu v kvalifikácii. Body za šieste miesto ho istotne potešili. Na siedmom mieste skončil Oliver Rowland z Nissanu pred Lucasom di Grassim na Audi. Po štarte z chvosta vďaka početným penalizáciám bodoval aj deviaty Nyck de Vries z Mercedesu. Včerajší víťaz získal aj bod za najrýchlejšie kolo pretekov. Na desiatom miesto evidujeme Pascala Wehrleina vo farbách Porsche.

Pri Lynnovi stáli všetci svätí

Tesne za bodmi zostal druhý pilot Porsche André Lotterer, za ktorého sa po treste prepadol Vergne Až za ním skončil Stoffel Vandoorne. Mercedes však dnes doplatil na to, že po nehode Edoarda Mortaru z Venturi nemohli do kvalifikácie vstúpiť vozidlá s pohonnými jednotkami nemeckého konštruktéra, teda Mercedes a Venturi. Mortara musel navštíviť nemocnicu a do pretekov napokon nenastúpil. Celej situácii sme sa podrobnejšie venovalo v tomto článku.

Preteky predčasne ukončil nehoda medzi Maximilianom Güntherom z BMW a Tomom Blomqvistom z NIO. Nemec bol v celej záležitosti nevinne. V tom istom čase havaroval Alex Lynn z Mahindry, ktorý svoj monopost otočil dole hlavou. Podľa informácií je v nemocnici, ale mal by byť v poriadku.

Lynn letel vzduchom a kĺzal sa dole hlavou, piloti hovoria o najhoršej nehode vo Formule E (Video)

 

Priebežné poradie

Prvé miesto medzi pilotmi si udržal Nyck de Vries pred druhým Samom Birdom a tretím Robinom Frijnsom. Medzi tímami vedie Jaguar pred Mercedesom a Virginom. Kompletné poradie pilotov a tímov nájdete TU.

 

Výsledky pretekov (sobota)

#

pilot

tím

čas

1.

Sam Bird

Jaguar Racing

39:50,836

2.

Robin Frijns

Envision Virgin Racing

+2,194

3.

António Félix da Costa

DS TECHEETAH

+6,900

4.

Sérgio Sette Câmara

DRAGON / PENSKE AUTOSPORT

+12,817

5.

Nico Müller

DRAGON / PENSKE AUTOSPORT

+13,924

6.

Oliver Turvey

NIO 333

+15,523

7.

Oliver Rowland

Nissan e.dams

+16,389

8.

Lucas di Grassi

Audi Sport Abt Schaeffler

+20,612

9.

Nyck de Vries

Mercedes-Benz EQ

+22,482

10.

Pascal Wehrlein

TAG Heuer Porsche

+25,395

11.

André Lotterer

TAG Heuer Porsche

+27,257

12.

Jean-Éric Vergne*

DS TECHEETAH

+28,846

13.

Stoffel Vandoorne

Mercedes-Benz EQ

+29,112

14.

Nick Cassidy*

Envision Virgin Racing

+33,079

15.

Alexander Sims*

Mahindra Racing

+43,885

16.

Norman Nato*

ROKiT Venturi Racing

+48,192

17.

René Rast*

Audi Sport Abt Schaeffler

+1:06,254

18.

Tom Blomqvist*

NIO 333

+1:09,508

19.

Maximilian Günther

BMW i Andretti Motorsport

nedokončil

20.

Mitch Evans

Jaguar Racing

nedokončil

21.

Alex Lynn

Mahindra Racing

nedokončil

22.

Sébastien Buemi

Nissan e.dams

nedokončil

23.

Jake Dennis

BMW i Andretti Motorsport

nedokončil

Edoardo Mortara

ROKiT Venturi Racing

neštartoval

* – trest

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *