Blíži sa neľútostný súboj o titul! Vergne vedie pred Lottererom iba o bod

Jean-Éric Vergne
foto: © FIA Formula E

Jean-Éric Vergne dosiahol vo farbách DS TECHEETAH druhé víťazstvo v aktuálnej sezóne a po Monaku je priebežným lídrom šampionátu. V relatívne pokojných pretekoch sa toho veľa neudialo, ale opäť nechýbali dramatické súboje a momenty.

Vergne štartoval z prvého miesta po tom, ako skončil v kvalifikácii na druhej pozícii, lenže víťaz Oliver Rowland z Nissanu sa na štarte posunul o tri miesta nižšie. Bol to výsledok dodatočného trestu po pretekoch v Paríži. Vergne si prvé miesto udržal až do konca a stal sa prvým pretekárom tejto sezóny, ktorý vyhral dve podujatia.

„To je deň! Po mojom prvom víťazstve v Monaku som nesmierne šťastný. Je to neuveriteľný pocit. Chcem sa poďakovať stajni, ktorá mi dnes dala fantastické auto a myslím si, že sme z neho dostali maximum. Preteky som mal pod kontrolou. Keď som chcel, tak som si vytvoril náskok. Inžinieri ma informovali, ako ďaleko je Oliver. Mohol som sa teda prispôsobovať. Na konci to bolo veľmi tesné. Vedel som, že ak zavriem dvere v správnom čase, tak sa predo mňa nedostane. Cítil som sa sebaisto. Teraz vediem šampionát a André je druhý. Všetko vyzerá dobre, ale potrebujeme aj ďalej pracovať. A presne to aj spravíme,“ povedal nový líder šampionátu.

TIP: Sledujte nás na Instagrame

André Lotterer
foto: © FIA Formula E

André Lotterer pokazil kvalifikáciu, ale v pretekoch predviedol perfektný výkon. Do cieľa prišiel na deviatej pozícii. António Félix da Costa z BMW a Daniel Abt z Audi dostali dodatočné penalizácie a tak sa skúsený Nemec posunul na konečné deviate miesto. Aj vďaka tomu stráca v celkovej klasifikácii na svojho tímového kolegu len jeden jediný bod.

„Gratulujem Jeanovi-Éricovi a celému tímu. Dnes sme získali skvelé body. Ja som trochu pokazil kvalifikáciu, ale dokázal som obmedziť škody a získať body. Boli to bláznivé preteky, na štarte som sa dokázal dostať pred niekoľko áut. Potom to bolo s predbiehaním čoraz ťažšie. Bol som trpezlivý a predbehol som jedného alebo dvoch pretekárov. Potom som ťažil z kolízií. Je vždy dobré, keď sa dostanete dopredu. Prial som si však lepšiu kvalifikáciu. Tešíme sa na ďalšie preteky,“ doplnil ašpirant na zisk titulu.

Po ďalšom dobrom výsledku je stajňa na prvom mieste a pred druhým Virginom, ktorý v Monaku nebodoval, má už 38-bodový náskok. „Jean-Éric dosiahol ďalšie neuveriteľné víťazstvo a myslím si, že sme si užívali aj Andrého posun vpred. Je veľmi príjemné, že sme prví v hodnotení a že medzi pilotmi máme oboch jazdcov na čele. Do konca sezóny zostávajú už iba štyri podujatia. To však neznamená, že budeme sedieť s vyloženými nohami, práve naopak. Vieme, aké vyrovnané bolo vlaňajšie finále a my urobíme všetko, aby sme si prvé miesta udržali až do konca,“ dodal šéf tímu Mark Preston.