Blomqvist sa pri svojej premiére vo Formule E postaral o ďalšie body pre Andretti

foto: © FIA Formula E

Stajňa Andretti vstúpila do sezóny prvými bodmi v Hongkongu, o ktoré sa postaral António Félix da Costa. Teraz sa zo zisku bodov tešil pri svojej premiére vo Formule E Tom Blomqvist.

Blomqvist pred pretekmi v Marakéši nahradil Kamuia Kobajašiho a do cieľa prišiel na ôsmom mieste. V celkovom hodnotení je momentálne šestnásty. „Preteky mi trochu otvorili oči. Mal som aj trochu šťastia, že som skončil na ôsmom mieste. Sústredil som sa na odjazdenie čo najväčšieho počtu kôl, pretože som vlastne nemal tušenia, čo môžem čakať. Testoval som a bol som aj v simulátore, ale pretekárske prostredie je veľmi odlišné. Jednoznačne ma ešte čaká veľa práce, aby som sa pokúsil o lepšiu kontrolu nad pretekmi.“

„Je to veľmi odlišné od toho, čo som robil doteraz. Vždy, keď sa dostanem do auta, budem lepší a budem sa stále viac a viac učiť. Budem pracovať na energetickom manažmente či na komunikácii s inžiniermi. Je tu niekoľko ďalších vecí, ktoré musíte vo Formule E hravo zvládať. Vydal som sa touto cestou, ale môžeme byť veľmi spokojní s ôsmym miestom v mojich prvých pretekoch,“ dodal Brit so švédskymi koreňmi.

Po pretekoch bol sklamaný štrnásty António Félix da Costa, ktorý v celkovom hodnotení okupuje desiatu priečku. „Bol to deň, ktorý môžete nazvať ako deň budovania charakteru. Musíme však zostať silní a ja tomuto tímu verím. Moji mechanici odviedli skvelú prácu a po mojej havárii v kvalifikácii auto rýchlo opravili. Ospravedlňuje sa za to, bola to moja chyba. Prvá časť pretekov vyzerala naozaj veľmi dobre, boli sme rýchli a získali sme niekoľko pozícii.“

„Žiaľ, keď sme sa rozhodli pre výmenu áut, prišla fáza žltých vlajok na celej trati. My sme boli v boxoch ešte pod zelenými vlajkami. Ostatní však prišli do boxov po mne už pod žltými, čím sme stratili mnoho času. Od tej chvíle sa moje preteky prakticky skončili. V druhom úseku som si jazdil takpovediac pre seba. Nemohol som toho spraviť príliš veľa. Nič nešlo podľa našich predstáv, ale usmievame sa. Viem, že máme potenciál na to, aby sme v každých pretekoch bodovali. To je náš cieľ,“ dodal Portugalčan.