BMW by mohlo spolupracovať s tímom Andretti!

Amlin AndrettiTím Andretti rokuje o budúcom partnerstve s BMW v rámci elektrickej série. Podľa nemenovaného zdroja sa diskusie vyvíjajú už niekoľko mesiacov, ale zatiaľ nie je nič dohodnuté ani potvrdené. Podľa ďalších informácií je nepravdepodobné, že by nemecký výrobca plne podporoval americkú stajňu už počas sezóny 2016/17.

BMW sa nebude uchádzať o tender na dodávateľa šasi alebo batérie v súvislosti so sezónou číslo päť. Bavori majú skúsenosti s novou technológiou predovšetkým vďaka sérii s označením i, ktorá prezentuje elektrickú víziu automobilky. V blízkej budúcnosti je vraj pripravená na posilnenie svojich zámerov v elektrickom prostredí.

Vstup BMW zatiaľ nie je odobrený správnou radou automobilky a ani stajňou Andretti. Američania absolvujú aktuálnu sezónu s minuloročnou špecifikáciou pohonnej jednotky. Podľa neoficiálnych informácií by sa malo k svojmu potenciálnemu vstupu do Formuly E vyjadriť v máji v Berlíne. Niektoré zdroje však oponujú a považujú to za vysoko nepravdepodobné.

Zdroj: Motorsport, foto: Adam Warner (LAT)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *