BMW dá prekvapujúco šancu simulátorovému jazdcovi Red Bullu v F1

Jake Dennis
foto: BMW AG

Továrenský tím BMW dnes predstavil jazdeckú dvojicu pre nadchádzajúci ročník Formuly E. Už dlhšie bolo známe, že Maximilian Günther zostáva v tíme.

Otáznik visel predovšetkým nad menom druhého pretekára, ktorý mal nahradiť Alexandra Simsa. Britský jazdec po sezóne prestúpil do Mahindry. Dlhšie sa spomínali rôzne mená a za najväčšieho favorita bol v poslednom období považovaný pilot DTM Philipp Eng. Napokon však voľba padla na 25-ročného Jaka Dennisa, preto ktorého to bude premiéra v šampionáte.

Odchádzajúci športový riaditeľ BMW Jens Marquardt na adresu Dennisa povedal: „Veľmi sa teším, že sa nám podarilo angažovať mladý talent, všestranného jazdca, akého sme chceli pre náš projekt vo Formule E. Jeho výkony v našom simulátore a počas testovacích jázd boli pôsobivé, preto sme sa rozhodli, že mu dáme šancu popri Maximilianovi Güntherovi.“

Mercedes predstavil jazdcov i monopost EQ Silver Arrow 02 (Foto+Video)

„Jake si vytvoril meno počas svojho pôsobenia v DTM a najmä pódiom v dvanásťhodinových pretekoch v Bathurste. Je takisto simulátorovým a vývojovým jazdcom Red Bullu v F1. Naše rozhodovanie však nebolo založené len na tom, či niekto pretekal v DTM alebo v F1. Na to, aby bol niekto úspešný v takej jedinečnej sérii, akou je Formula E, musí spĺňať špeciálne požiadavky. Všetko sme v prípade našich kandidátov zvážili. Na konci to bolo jasne v prospech Jaka Dennisa, ktorý so sebou prináša dokonalý balík,“ dodal jeden z lídrov tímu.

Podľa zákulisných informácií podpísalo BMW s Dennisom ročný kontrakt s opciou na ďalšiu sezónu.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *