BMW je pred finále v dobrej pozícii, Sims i Günther sú v hre o titul

foto: Formula E

BMW je pred berlínskym finále, ktoré odštartuje v stredu, v dobrej pozícii. Alexander Sims je priebežne tretí a Maximilian Günther s tesnou stratou štvrtý.

Berlín prinesie šesť pretekov v priebehu deviatich dní a priebežné poradie sa bude meniť doslova z hodiny na hodinu. „Veľmi sa teším na návrat pretekov po takej dlhej pauze. Myslím si, že zmeny okruhu vyzerajú vzrušujúco. Všetky sa od seba líšia a určite nebudeme mať pocit, že všetkých šesť pretekov prebieha na jednom mieste. V Berlíne sa nám vlani darilo, takže snáď budeme mať opäť dobrú rýchlosť a pokúsime sa o zopár čistých pretekárskych dní. Mojím hlavným cieľom je zisk slušného počtu bodov a boj o titul. Neviem sa toho dočkať,“ prezradil Sims.

Günther má pred vyvrcholením sezóny jednu neriešiteľnú starosť. „Žiaľ, tentoraz nebudem jazdiť pred mojím domácim obecenstvom. Ale aspoň jazdím doma, kde môžem ukončiť druhú polovicu sezóny a to je niečo výnimočné. Po dlhej prestávke sme skutočne motivovaní. Takisto si uvedomujeme, že nám prvá polovica sezóny vyšla, ale teraz začíname opäť od nuly. Myslím si, že rovnako ako predtým sa pokúsime sústrediť na seba a na to, aby sme z auta vyťažili maximum. Čakajú nás výzvy, ale máme veľmi dobrú pozíciu. Niekoľko uplynulých mesiacov sme využili rozumne a veľmi sa teším na opätovný štart.“

PODCAST: Berlín rozhodne o tituloch, do Extreme E mieri ďalšie atraktívne meno!

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *