BMW oslávi v Hongkongu svoje partnerstvo s Formulou E útokom na špicu

foto: © FIA Formula E

Aktuálny víkend prinesie v poradí 50. preteky Formuly E, ktoré privíta Hongkong. Pre továrenský tím BMW to bude ďalšia premiéra v elektrickom kolotoči.

António Félix da Costa patrí medzi desiatku pilotov, ktorá absolvovala 40 a viac pretekov v doterajšej existencii Formuly E. V Mexiku sa radoval z druhého miesta a teraz bude mať ďalšiu šancu na zisk cenných bodov. Jeho maximom v Hongkongu je ešte z roku 2016 piate miesto vo farbách stajne Andretti. V priebežnom hodnotení je druhý, na lídra Jeroma d´Ambrosia z Mahindry stráca sedem bodov.

„Okruh v Hongkongu bol pre mňa vždy dobrý. Po dobrom výsledku v Mexiku sa tam veľmi teším. Teraz potrebujeme vyrovnané výkony. Tím je skutočne motivovaný, rovnako ako ja. Budú to 50. preteky Formuly E a ja som jej súčasťou od prvej sezóny. Som na to nesmierne hrdý. Gratulujem celej Formule E,“ povedal portugalský pilot.

Hongkong znamená ďalšiu novú trať pre nováčika Alexandra Simsa, ktorý si vo svojej prvej sezóne počína vcelku dobre. Priebežne je dvanásty. „Veľmi sa teším. Je to skvelé mesto a neviem sa dočkať jazdy popri prístave. Okruh som si vyskúšal len v simulátore. Je kľukatý a veľmi náročný. Ako každý víkend, aj teraz sa chcem čo najviac a najrýchlejšie zdokonaľovať. Myslím si, že to bude náročnejšie ako v Mexiku, keďže zvláštnosti ozajstného mestského okruhu neslobodno podceňovať. Máme však rýchle auto, takže sme sebavedomí a chceme body.“

Sébastien Buemi, Alexander Sims, António Félix da Costa a Mitch Evans
foto: © FIA Formula E

Mohlo by vás zaujímať: 

BMW si počkalo na šancu a da Costa sa teší z druhého miesta v Mexiku

Továrenský tím BMW zažíva vydarenú premiérovú sezónu vo Formule E. Na konte má víťazstvo z Rijádu i druhé miesto z Mexika. Priebežne je na slušnom treťom mieste, čo teší šéfa stajne Rogera Griffithsa: „Hongkong je jedným z ikonických okruhov Formuly E. Nachádza sa priamo v srdci mesta. Trať je úzka, kľukatá a hrboľatá. V minulosti sa tu stajni Andretti darilo. Myslím si, že naši piloti majú dobrú šancu na boj o čelné priečky. Po úspešnom víkende v Mexiku je naším cieľom zisk ďalších bodov.“

„Antóniovo druhé miesto v Mexiku nás povzbudilo. Aj keď veci nešli úplne podľa plánu, vďaka priebežnému druhému miestu má lídra na dosah. Najdôležitejšou vecou v tejto fáze šampionátu je neustály zisk bodov. To isté platí pre Alexandra, ktorý sa nie vlastnou vinou ocitol v Mexiku v kolízii. Som presvedčený, že v Hongkongu podá opäť dobrý výkon. Budú to 50. preteky, čo je pre BMW i ako oficiálneho vozidlového partnera dôležitý míľnik. Tím Andretti odjazdil všetky doterajšie preteky a António je jedným z najskúsenejších jazdcov v poli. Rád by som pri tejto príležitosti pogratuloval Alejandrovi Agagovi,“ nechal sa počuť športový riaditeľ Bavorov Jens Marquardt.