BMW potvrdilo zotrvanie Alexandra Simsa v továrenskom tíme

Alexander Sims
foto: © FIA Formula E

Továrenský tím BMW potvrdil, že aj v nadchádzajúcej sezóne uvidíme v jednom z jeho áut Alexandra Simsa, pre ktorého to bude druhý ročník vo Formule E. Už dávnejšie bol na pozícii pilota potvrdený Maximilian Günther.

Sims skončil vo svojej nováčikovskej sezóne na konečnom trinástom mieste s jediným pódiovým umiestnením. Po Güntherovom príchode sme očakávali meno druhého jazdca, aj keď to mal byť s najväčšou pravdepodobnosťou práve 31-ročný Brit. Napokon sa očakávania potvrdili.

„V mojej nováčikovskej sezóne som sa toho veľa naučil. Zažil som vrcholy aj pády, ale som odhodlaný využiť nadobudnuté vedomosti a nadviazať na to, kde som skončil. Súťaž bude veľmi náročná, musím sa vyrovnať s jedinečnosťami Formuly E. Som však pripravený premeniť skúsenosti na dobré výsledky,“ povedal Sims.

Športový riaditeľ BMW Jens Marquardt verí, že jeho zverenec si dávku smoly vyčerpal vlani. „Máme vzrušujúcu jazdeckú dvojicu. Alexander Sims mal v prvej sezóne dobrú rýchlosť a ukázal, že vie byť na čele. V niekoľkých pretekoch mal smolu, ale v newyorskom finále konečne oslavoval svoje prvé pódium. Som si istý, že na to v novej sezóne nadviaže.“

Günther definitívne pilotom BMW, da Costa na odchode!