BMW pred začiatkom testov predstavilo monopost iFE.20 (Foto+Video)

foto: BMW

Továrenský tím BMW dnes predstavil monopost s označením iFE.20, s ktorým vstúpi do novej sezóny. Lakovanie sa výrazne ponáša na vlaňajšiu verziu, badať však isté zmeny.

K predstaveniu vozidla došlo len deň pred oficiálnym predsezónnymi testami, ktoré štartujú zajtra vo Valencii. Monopost, ktorý sa vyznačuje mierne modifikovaním lakovaním, bude poháňať pohonná jednotka s označením BMW Racing eDrive02. „Prípravy na novú sezónu pokračujú na trati aj v simulátore. Prebieha to podľa predstáv, ale ešte nie sme na konci. Našu úlohu si budeme plniť vo Valencii,“ povedal športový riaditeľ Bavorov Jens Marquardt.

„Analyzovali sme naše zistenia z prvej sezóny a sústredili sa na zlepšenie celkového výkonu. To, kde sa nachádzame, zistíme až v otváracích pretekoch novej edície. Počas našej prvej sezóny sme vyhrali, získali sme dve pole positions a viacero pódií. To dokazuje, že vo Formule E máme na špičkové výsledky. Vieme však, že úroveň súťaže je extrémne vysoká a pravdepodobne ešte porastie. Chceme bojovať o čelo,“ dodal prvý muž tímu.

Ako je známe, stajňa si ponechala Alexandra Simsa, ktorého novým kolegom sa stal Maximilian Günther. Talentovaný Nemec nahradil Antónia Félixa da Costu, ktorý zamieril do tímu obhajcov titulu DS Techeetah.

BMW potvrdilo zotrvanie Alexandra Simsa v továrenskom tíme

Monopost BMW iFE.20
foto: BMW
foto: BMW
foto: BMW
foto: BMW