BMW sa teší na domáce preteky v Berlíne

António Félix da Costa
foto: © FIA Formula E

Tím BMW chce v sobotu na domácej pôde v Berlíne prehovoriť do boja o najvyššie priečky a zabojovať o celkové prvenstvo medzi pilotmi.

António Félix da Costa je na štvrtom mieste priebežného poradia s jedenásťbodovou stratou na prvé miesto. Portugalčan zatiaľ v nemeckej metropole nebodoval. Jeho najlepším výsledkom je jedenáste miesto z rokov 2015 a 2017. „Veľmi sa do Berlína teším. Náš balík je veľmi dobrý a verím, že sa nám bude dariť. Žiaľ, predošlé výsledky nenaplnili naše očakávania. Stále som však v hre o titul. Snáď dokážeme bodovať.“

Nováčik Alexander Sims potrebuje dobrý výsledok ako soľ, priebežne je až šestnásty. „Sú to naše domáce preteky a pre mňa je to ďalší nový okruh. V simulátore som sa pripravil veľmi dobre a mám pocit, že táto trať je v porovnaní s ostatnými omnoho priestrannejšia. S predbiehaním to vyzerá dobre, vďaka čomu by to mohlo byť pre fanúšikov zaujímavejšie. Nový formát pretekov by mohol priniesť nové výzvy. Veľmi sa už teším,“ dodal pretekár, ktorý do víkendu vstúpi s trestom.

Tím BMW sa v posledných troch E-Prix trápil a aj preto klesol na priebežné šieste miesto. „Sú to naše prvé domáce preteky, je to teda výnimočná chvíľa. BMW je od minulého roka titulným partnerom Berlín E-Prix a od začiatku je oficiálnym partnerom šampionátu z hľadiska podporných vozidiel. Na letisko Templehof prichádzame prvýkrát ako pretekársky tím. Veľký potenciál auta chceme premeniť na dobrý výsledok. V našej debutovej sezóne si počíname dobre, zažívame vrcholy i pády. Stále sme v hre o jazdecký titul vďaka Antóniovi. Celý tím dá toho úplne všetko,“ povedal športový riaditeľ BMW Jens Marquardt.

Návrat k pretekom v Monaku:

BMW prišlo o šieste miesto po diskvalifikácii da Costu, Sims s trestom

Alexander Sims
foto: © FIA Formula E
Sims: Formula E posiela do sveta skvelý odkaz

Sims pre e-racing365 prezradil, že podľa neho je existencia Formuly E veľmi dobrá. „Myslím si, že posiela do sveta veľmi dobrú správu o elektromobiloch, predovšetkým s vozidlom druhej generácie, ktoré zvládne celé preteky. Formula E je v súčasnosti skvelá, sexi, ale takisto dôležitá pre trh elektromobilov. Ľudia môžu vidieť, že sa technológie neustále zlepšujú. Ide to správnym smerom. Vždy som si myslel, že bude Formula E pomáhať pri šírení tohto odkazu.“

„Myslím si, že v rámci motoršportu je neuveriteľne rešpektovaná a ľudia ju berú extrémne seriózne. Veci sa zmenili. Dni, počas ktorých sa o tomto šampionáte hovorilo mierne negatívne, sú nadobro preč. Ľudia zistili, že úroveň je skutočne vysoká a že autá sa neovládajú jednoducho. Mnoho mojich známych pretekárov z iných sérií mi hovorí, že zo všetkých šampionátov sleduje najviac práve Formulu E,“ dodal Brit.

TIP: Sledujte nás na Instagrame