BMW sa v Ríme pokúsi o body pre oboch pretekárov, líder da Costa sa teší na trať

António Félix da Costa
foto: © FIA Formula E

Na továrenský tím BMW čakajú v Ríme siedme preteky v jeho premiérovej sezóne vo Formule E. Bavori sa môžu tešiť z dobrého postavenia v oboch hodnoteniach.

Priebežný líder António Félix da Costa má pred druhým Jeromom d´Ambrosiom z Mahindry len jednobodový náskok. O ďalší bod menej majú obhajca titulu Jean-Éric Vergne vo farbách DS TECHEETAH a Sam Bird z Virginu. Portugalčan da Costa prežíva veľmi rušnú sezónu a zdá sa, že konflikt s tímovým kolegom Alexandrom Simsom z Marrákeša je zabudnutý.

„Do Ríma ideme posilnení dobrým výsledkom a výkonom. V San-ja sme v kvalifikácii i pretekoch vyzerali veľmi dobre. Fakt, že som prevzal vedenie v šampionáte, je skvelou motiváciou nielen pre mňa, ale aj pre celý tím. Trať v Ríme by nám mala opäť vyhovovať. Vlani to bola veľká zábava. Počet prítomných fanúšikov bol pôsobivý,“ dodal da Costa.

Sims je priebežne na štrnástej pozícii. „Je skvelé, že sa v druhej časti sezóny vraciame do Európy. V predošlých pretekoch sme ukázali potenciál, ale, žiaľ, nedosiahli sme chcené výsledky. Stalo sa tak z viacerých príčin. Prešli sme si to spolu a v druhej polovici ročníka to bude lepšie.“

Návrat k pretekom v San-ja:

BMW našlo v Číne stratenú formu, da Costa je staronovým lídrom

Alexander Sims
foto: © FIA Formula E

Športový riaditeľ BMW Jens Marquardt sľubuje pred európskou časťou sezóny tvrdý boj. „V prvých šiestich pretekoch náš tím dokázal zvíťaziť, získal pole position, tri pódiá a prvé miesto medzi pilotmi patrí Antóniovi Félixovi da Costovi. S tým môžeme byť veľmi spokojní. V prvých európskych pretekoch v Ríme chceme premeniť potenciál nášho hnacieho ústrojenstva na dobrý výsledok. Chceme bodovať s oboma jazdcami. Je to veľmi ambiciózny cieľ, ale som presvedčený, že to dokážeme.“

BMW je medzi tímami na piatom mieste a v prípade dobrého výsledku by sa mohlo dotiahnuť na špicu. „Tešíme sa na štart európskej časti. Po ďalšom pódiu v San-ja je António na čele priebežného poradia, čo je v polovici sezóny skvelé. Rímska trať je najdlhšia v sezóne, má množstvo náročných zákrut. Dôležité bude nájsť priľnavosť s pneumatikami Michelin. Predpoveď počasia naznačuje, že horúčavy zo San-ja budú zrejme minulosťou. Očakávať môžeme omnoho chladnejšie počasie,“ dodal šéf tímu Roger Griffiths.