BMW si vraj Günthera ponechá aj ďalší rok, Sims je zrejme na odchode

Maximilian Günther a Alexander Sims
Foto: BMW AG

Tím BMW Andretti sa vraj dohodol na novej zmluve s Maximilianom Güntherom, ktorý by mal zostať v stajni aj v ďalšej sezóne. Opačné úmysly by mohol mať jeho kolega Alexander Sims, ktorého budúcnosť je podľa The-Race.com nejasná.

Günther je v priebežnom poradí na štvrtom mieste a jeho zotrvanie v tíme by malo byť oficiálne potvrdené po skončení aktuálnej sezóny, ktorá vyvrcholí augustovou finálovou porciou. Nemec podáva v BMW dobré výkony, ktoré korunoval v Santiagu, kde sa stal zatiaľ najmladším víťazom E-Prix.

Sims je v hodnotení o dva body pred svojím kolegom a takisto sa tešil z víťazstva, keď vyhral začiatkom sezóny v Rijáde. Napriek lepšej pozícii sa zdá, že po sezóne odíde do iného tímu. Ak sa tak stane, tak sa BMW bude musieť poobzerať po náhrade. Samotná stajňa odmietla tieto tvrdenia komentovať s tým, že v súčasnosti sa sústreďuje len na berlínske finále.

Medzi možnými náhradníkmi spomedzi továrenských jazdcov Bavorov sa objavujú mená ako Marco Wittmann, Lucas Auer či Robert Kubica, ktorý testoval auto ešte pred tromi rokmi. Šancu by mohol dostať aj Joel Eriksson, ktorý je momentálne rezervným jazdcom Dragonu a bol jedným z kandidátov na zaplnenie voľného miesta po odchode Brendona Hartley z tímu. Šancu však napokon dostal iný rezervný jazdec americkej stajne, Sérgio Sette Câmara.

Dragon predstavil náhradu za Hartleyho, šancu dostane rezervný pilot Red Bullu v F1

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *