BMW siahalo v Berne na prvú desiatku, napokon skončilo bez bodov

António Félix da Costa
foto: © FIA Formula E

Továrenský tím BMW v Berne siahal na body s oboma autami, ale napokon opustil švajčiarsku metropolu s nulou na bodovom konte. Alexander Sims skončil jedenásty nasledovaný Antóniom Félixom da Costom.

Sims štartoval zo sedemnásteho miesta. V pretekoch ustál nepríjemný náraz od Edoarda Mortaru z Venturi, ktorý dostal následne trest, a siahal na body. Napokon to však stačilo len na jedenáste miesto. V priebežnom poradí je šestnásty. „Naša rýchlosť v pretekoch bola lepšia ako v kvalifikácii. Musíme zistiť, prečo sme v kvalifikácii nevyužili náš potenciál. Je to veľká škoda. Potom do mňa narazilo iné auto, kvôli čomu som stratil niekoľko pozícií. Ktovie? Možno som mohol bez tohto incidentu skončiť na bodoch.“

Portugalčan da Costa pokazil kvalifikáciu a na štarte uzatváral druhú desiatku. V pretekoch však predviedol viacero skvelých manévrov a do cieľa prišiel napokon na dvanástom mieste. Pôvodne bol štrnásty, ale po viacerých trestoch pre súperov sa posunul o dve pozície. Po pretekoch bol potrestaný aj da Costa. Za prekročenie rýchlosti počas fázy FCY dostal päťsekundovú časovú penalizáciu. V celkovej klasifikácii mu patrí piaty post a má síce matematickú šancu na zisk titulu, ale tá je mimoriadne nepravdepodobná.

Návrat k pretekom v Berne:

Vergne v Berne krvopotne ubránil prvé miesto a kráča za druhým titulom

Alexander Sims
foto: © FIA Formula E

„Sme bez bodov, takže to pre nás nebol dobrý deň. Všetko sa to začalo nevydarenou kvalifikáciou. Nemali sme dostatočnú rýchlosť a práve toto musíme prešetriť. Z našich štartových pozícií bolo náročné dosiahnuť v pretekoch akýkoľvek progres. Prejavilo sa to prepadom v priebežnom poradí. Teraz je dôležité, aby sme v New Yorku zakončili sezónu v pozitívnom duchu,“ povedal sklamaný víťaz úvodných pretekov ročníka v Rijáde.

Tím BMW je pred záverečnými pretekmi sezóny šiesty. „Čakali sme viac. Žiaľ, v prvom tréningu sme mali viacero menších problémov, ktoré sme nedokázali vyriešiť a stáli nás drahocenný čas. Do kvalifikácie sme tak nevstupovali s dokonalým nastavením. To sa nanešťastie prejavilo na našich pozíciách na štarte. Na takomto úzkom okruhu je veľmi ťažké prebojovať sa do prvej desiatky. Naši piloti odviedli dobrú prácu, ale neboli odmenení bodmi,“ skonštatoval šéf tímu Roger Griffiths.

TIP: Sledujte nás na Instagrame