BMW v Hongkongu nenaplnilo očakávania, odišlo s jediným bodom

António Félix da Costa
foto: © FIA Formula E

Továrenský tím BMW nebude na 50. preteky Formuly E spomínať príliš pozitívne, pretože v Hongkongu získal len bod. Postaral sa o to António Félix da Costa, ktorý obsadil posledné bodované desiate miesto. Alexander Sims preteky po náraze do bariér nedokončil.

Nedeľné podujatie bolo výrazne poznačené dažďom, ktorý zamiešal karty predovšetkým v kvalifikácii. Sims v nej skončil trinásty, da Costa uzatváral druhú desiatku. Ani v pretekoch nešlo všetko bez komplikácii a na trati sme až trikrát videli bezpečnostné vozidlo.

„Už po kvalifikácii bolo jasné, že to budú náročné preteky. Najmä na okuhu, kde sa ťažko predbieha. Fázy za bezpečnostným vozidlom znamenali, že nikto nemusel šetriť energiou. Bolo teda takmer nemožné predbiehať. Dokázali sme získať bod. Musíme zistiť, prečo bola naša rýchlosť na mokrej trati taká zlá. V Rijáde a počas testov vo Valencii sme mali podobné podmienky a bolo to v poriadku. Musíme sa koncentrovať na najbližšie preteky v čínskom San-ja,“ dodal piaty muž priebežného poradia.

Návrat k pretekom:

VIDEO: Bird prišiel o víťazstvo v Hongkongu, Mortara sa postaral o prvý triumf pre Venturi!

Alexander Sims
foto: © FIA Formula E

Pre Simsa sa skončili preteky nešťastne, cieľ nevidel. „Bol to zvláštny deň. Rýchlosť bola v poriadku, mal som fantastické prvé kolo. Bol som agresívny, ale rozumný, čo sa mi vyplatilo. Každopádne, opäť som sa o Formule E niečo naučil. V tejto sérii je ľahké spraviť chybu. Autá sa ovládajú veľmi tažko a je náročné jazdiť na hrane. Moje predné kolesa sa v druhom kole zablokovali a minul som zákrutu. Od tej chvíle som mal po pretekoch. Ocitol som sa opäť v balíku a jazdil som na limite. Následne som narazil do steny a bol koniec,“ opísal svoje preteky britský pilot, ktorý je priebežne dvanásty.

Tím BMW sa pomaličky prepadáva a momentálne je na piatej priečke. „Nie je to výsledok, aký sme chceli. Prišli sme sem s vysokými očakávaniami. Tento okruh nám mal vyhovovať, pretože Antóniovi sa tu zvyklo veľmi dariť. Podmienky boli počas kvalifikácie mimoriadne náročné a vieme, že práve kvalifikácia je vo Formule E kľúčová. Tento víkend nám opäť ukázal, že je ťažké dostať sa dopredu, keď štartujete zozadu. Alex mal skvelý štart a získal päť miest. Žiaľ, potom spravil chybu, ktorá ho odsunula opäť dozadu. Snažil sa vrátiť do pretekov, ale po náraze do steny si zlomil zavesenie kolies a to bol jeho koniec. António sa prebíjal poľom, ale zasekol sa za prvou desiatkou. Ťažili sme z odstúpení iných pilotov a získali bod. Každý bod pomáha, chceli sme však viac,“ dodal šéf tímu Roger Griffiths.