BMW vstúpi do FE iba s vlastnou pohonnou jednotkou!

Je verejným tajomstvom, že bavorská automobilka vážne zvažuje vstup do Formuly E. V zákulisí sa hovorí o možnej spolupráci s tímom Andretti. BMW je súčasťou elektrickej série od premiérovej sezóny 2014/15, keďže dodáva svoje modely i3 a i8 ako lekárske, resp. bezpečnostné vozidlo.

K cele situácii sa vyjadril motoršportový šéf BMW Jens Marquardt, ktorý prezradil, ako je to v súvislosti s tímom Amlin Andretti: „S Andretti kooperujeme od minulého roka na technickej báze. Náš program pokračuje normálne ďalej. Sme prémiovým dodávateľom pre e-mobilitu. Sme lídri. S modelmi i3 a i8 sme priniesli inovatívne koncepty. Keďže sme výrobcovia, tak je jasné, že prípadný vstup do pretekárskej série musí mať pre BMW zmysel. Musíme preukázať našu kompetentnosť tak ako v DTM alebo GT. Tak by to malo byť aj vo Formule E. Kompetentnosť BMW sa týka pohonných jednotiek.

BMW - Donington Park - testy

Marquardt ďalej dodáva, že proti vstupu BMW do série hovorí predovšetkým výmena vozidiel počas ePrix: „Vždy sme tvrdili, že výmeny vozidiel po 20 minútach sú pre nás ako prémiového výrobcu v oblasti e-mobility náročnou témou. Pre nás sú to zlé podmienky. Dúfajme, že v piatej sezóne budeme mať s novým balíkom dobrú príležitosť. Samozrejme, uvidíme ako sa séria vyvinie. Sledujeme to. Na tomto základe sa môže rozhodnúť, či do série vstúpime. Do tej doby sa musí séria vyvíjať. Má ale dobrý potenciál. Nie je to len technický príbeh, je to aj platforma, do ktorej sa táto séria sama vyvinula. Preto sú tam dobré nápady. Musí byť atraktívna,“ vysvetľuje motoršportový šéf Bavorov.

„Existuje ešte veľa možností, pretože séria je úplne nová. Napríklad FanBoost ich prináša naozaj veľa. Verím, že vďaka potenciálu sa bude Formula E neustále posúvať vpred. Nemalo by to platiť len pre e-motoršport, ale pre celú scénu,“ pokračuje jeden z čelných predstaviteľov nemeckej automobilky. Jednou z tvári továrenského tímu BMW je António Félix da Costa, ktorý háji farby Teamu Aguri. „António je neuveriteľne univerzálny. Vo Formule E si počína statočne. Škoda, že si nedokázal udržať svoju poslednú pole position. Nebola to jeho chyba. Jeho výkony v DTM dokazujú, že patrí k najlepším,“ dodal Marquardt.

Zdroj: e-formel.de, foto: BMW

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *