Boj o titul vrcholí, TECHEETAH chce v New Yorku udržať Audi na uzde

foto: © FIA Formula E

Šéf stajne TECHEETAH Mark Preston si myslí, že základom stratégie jeho tímu je zameranie sa na výkony Audi. Práve tento aspekt by mohol čínsku ekipu doviesť k pretekárskemu i tímovému titulu.

Líder priebežného poradia Jean-Éric Vergne má pred Samom Birdom z Virginu 23-bodový náskok. TECHEETAH vedie v tímovom hodnotení pred Audi o 33 bodov. V New Yorku však v rámci sezónneho finále uvidíme hneď dvojité preteky. V hre je teda ešte veľké množstvo bodov.

„Naším cieľom je byť presne tam, kde Audi. Ak to dokážeme, tak si pred nimi udržíme náskok. Je to skutočne o nás a o Audi. Musíme sa pozerať na dve strany. Na Audi v tímovom hodnotení a na Birda v súboji o jazdecký titul. Potrebujeme sa sústrediť práve na Audi, pretože ak pôjde všetko tak, ako v posledných pretekoch, tak budú opäť rýchli,“ myslí si Preston.

foto: © FIA Formula E

Dôležitú úlohu môže mať pri tímovom boji aj druhý jazdec tímu André Lotterer, ktorý v posledných štyroch pretekoch nazbieral 38 bodov. „Práve vďaka dvom konkurencieschopným jazdcom môžeme vyhrať oba tituly. Obaja naši piloti potrebujú byť vpredu a bojovať aspoň o pozície v prvej šestke. Ak sa nám to podarí, tak by sme mali zostať prví. V tejto hre ide o naozaj skvelú pohonnú jednotku, dvoch dobrých pilotov, dobrý tím a o túžbu uspieť.“

„Náš problém má aj Audi a niektoré ďalšie tímy. V tejto hre nie sme sami. André odvádza skvelú prácu. Je to naozaj solídny chlap a v tejto chvíli výborný podporovateľ Vergna. Musíme sa uistiť, že neurobíme chyby, čím sa vyznačovala väčšina našej sezóny. Snáď sme si už vyčerpali všetku smolu,“ dodal Preston.