Bol to jeden z mojich najlepších návratov v kariére, tvrdí šéf tímu Audi Allan McNish

foto: Audi AG

Stajňa Audi zažila v sezóne 2017/2018 rozprávkové vyvrcholenie svojho snaženia, keď vďaka výsledku v posledných pretekoch v New Yorku o dva body predstihla tím TECHEETAH. Navyše, obhajca Lucas di Grassi skončil po mizernom vstupe do ročníka celkovo druhý za šampiónom Jeanom-Éricom Vergnom.

Audi malo po prvých štyroch pretekoch sezóny na konte len chudobných dvanásť bodov. Piate podujatie sezóny v Mexiku však všetko zmenilo. „Vtedy som si myslel, že skončíme celkovo štvrtí alebo piati. Potom prišla šanca na zisk tretieho miesta, následne druhého, a potom sme to vďaka agresívnemu prístupu dotiahli až na vrchol. Cítim sa vynikajúco, absolútne vynikajúco,“ povedal pre oficiálny web šampionátu  šéf tímu a bývalý vynikajúci pretekár Allan McNish, ktorý si počas majstrovských osláv v New Yorku uvedomil, že na podobný výsledok po úvodných pretekoch sezóny ani nemyslel.

Obhajca titulu Lucas di Grassi mal po štyroch pretekoch na konte nula bodov, aj vďaka nemu sa Audi raduje z tímového titulu, ktorý čakal už iba málokto. McNish tieto slová potvrdzuje: „Úprimne, bol to jeden z najlepších návratov v mojej kariére. Myslím tým kariéru jazdca aj zatiaľ veľmi krátku kariéru šéfa tímu.“

Sezóna 2018/2019 prinesie veľké zmeny. Začína sa prakticky odznova s vozidlami druhej generácie. „Piata sezóna, to je úplne iná beštia a úplne odlišné auto. Teraz však viem, že máme dvoch veľmi schopných jazdcov. Dvoch veľmi agresívnych pilotov, ktorí však dokážu vyhrávať preteky i spolupracovať v prospech stratégie, ktorú potrebujeme. Robíme postupné kroky vpred, ale to, kde sa ostatní nachádzajú, zistíme až v prvých pretekoch v Saudskej Arábii,“ dodal Škót.