Bola to moja najhoršia sezóna, myslí si bývalý šampión di Grassi

Lucas di Grassi
foto: © FIA Formula E

Pilot stajne Audi Lucas di Grassi tvrdí, že z pohľadu vyrovnanosti výkonov bola predošlá sezóna najhoršou spomedzi všetkých doterajších. Brazílčan to povedal v rozhovore pre Autosport.

Šampión sezóny 2016/2017 skončil v konečnom poradí na treťom mieste a do posledných pretekov bojoval o titul. Ten napokon úspešne obhájil Jean-Éric Vergne, ktorý prispel aj k premiérovému titulu pre tím DS TECHEETAH. Už tak minimálne šance di Grassiho ukončila nehoda v posledných newyorských pretekoch sezóny s Mitchom Evansom z Jaguaru.

„Z pohľadu vyrovnanosti výkonov to bola moja najhoršia sezóna vo Formule E,“ povedal di Grassi. „Jazdil som veľmi dobre, s tým som skutočne spokojný, pretože množstvo pretekov mi vyšlo podľa predstáv. Auto však na začiatku ročníka nemalo potrebnú rýchlosť. Potom sa nám to podarilo zvrátiť, pracovali sme veľmi tvrdo. S mojím riadením som spokojný, ale nie s vyrovnanosťou výkonov.“

Audi len nedávno predstavilo nový monopost e-tron FE06.

 

„Niektoré faktory boli mimo mojej kontroly. Napríklad diskvalifikácie v rijádskej a čilskej kvalifikácii, vyradenie Simsom v Monaku a Frijnsom a Buemim v San-ja. Preto tvrdím, že z hľadiska vyrovnanosti výkonov je to zatiaľ moja najhoršia sezóna. Celkovo si však myslím, že som odjazdil niekoľko najlepších pretekov a pri pohľade na úroveň šampionátu som veľmi spokojný,“ dodal Brazílčan.

Skúsený pretekár sa s odstupom času ospravedlnil za svoje správanie počas fázy červených vlajok v Berne, kde bol jedným z pilotov, ktorí sa pred kamerami dostali do sporu s predstaviteľom Medzinárodnej automobilovej federácie. Predmetným pilotom vadilo, že mal reštart prebehnúť v totožnom poradí ako na štarte, bez ohľadu na zmeny pozícií v prvom kole. Samotná FIA po incidente naznačila, že si posvieti na „výbuchy“ pilotov a bude ich riešiť.

„Ospravedlňujem sa za to, ako to dopadlo, ale moje fakty sú stále tie isté. Chápem to tak, ako to vykladajú pravidlá. Riaditeľ pretekov mohol zvoliť jednu z viacerých možností. Možnosť, ktorú si vybral, spĺňa znenie pravidiel, takže všetko, čo môžem povedať je, že to bolo neférové. Nič s tým však neurobím. Ak to takto bude pokračovať, tak sa na mňa možno jedného dňa usmeje šťastie. Musím sa pozerať vpred,“ dodal di Grassi.