Bola to nočná mora, zhodnotil sezónu šéf tímu NIO

Oliver Turvey
foto: © FIA Formula E

Šéf tímu NIO Gérry Hughes tvrdí, že jeho tím sa chce po nevydarenej piatej sezóne vrátiť v lepšej forme a poučiť sa z predošlých chýb. Informuje o tom e-racing365.com.

Anglicko-čínsky tím skončil na poslednom mieste celkovej klasifikácie. Niet sa čo čudovať, pretože v trinástich pretekoch nazbieral iba sedem bodov, o ktoré sa postaral Oliver Turvey. Jeho kolega Tom Dillmann v priebehu ročníka nezískal ani jeden.

„Úprimne, bola to nočná mora, ale analyzujeme jednotlivé problémy, ktoré sme mali a riešime, či sú pri súčasných pravidlách a homologizácii riešiteľné. Je to proces učenia a pochopenia, čoho sa tieto problémy týkajú. Neustálym úsilím sa ich snažíme neutralizovať a zároveň vyvíjať nové auto. Väčšina vývoja bola zameraná na softvérové dáta. Bol to náročný ročník,“ povedal Hughes.

Stajňa nazbierala v nedávno skončenej sezóne najmenej bodov od štartu Formuly E. „Máme omnoho viac skúseností, ktoré chceme využiť smerom k šiestej sezóne. Prípravy sme začali testami. Snažím sa to vnímať pozitívne. Je jednoduché byť negatívny. Ľudia zvonku si možno hovoria, že musíme zmeniť všetko. Na konci dňa sú však rozhodujúce analýzy a technický prístup, ktoré riešia tieto problémy.“

Testy nového balíka zahájil Dillmann, ktorý počas dvojdňových testov v Španielsku nazbieral prvé kilometre s novým balíkom. „Aj keď za sebou máme náročnú sezónu, nič to nemení na našej filozofii pri vývoji nového vozidla. Každý rok budujeme novú pohonnú jednotku a aj teraz sme to spravili ako prvé. Nová jednotka má novú prevodovku, menič, MGU a pokračujeme v zlepšovaní elektrického a mechanického výkonu,“ dodal Hughes.

TIP: Sledujte nás na Instagrame