Brazílčan Câmara túži po mieste vo Formule E: Bolo by to úžasné!

Sérgio Sette Câmara
foto: Formula E

Nováčik Sérgio Sette Câmara absolvoval v Berlíne vo farbách Dragonu prvých šesť pretekov Formuly E vo svojej kariére. Aj keď mladý Brazílčan nebodoval, nesklamal a svojimi výkonmi mnohých zaujal.

V nemeckej metropole nahradil Brendona Hartleyho, ktorý dal prednosť povinnostiam vo WEC, a medzi jeho najlepšie výsledky patrili dve deviate miesta na štarte E-Prix. V Berlíne svojimi výkonmi zatienil aj tímového kolegu a takisto nováčika Nica Müllera, ktorý absolvoval v službách amerického tímu kompletný ročník, avšak rovnako bez bodov.

Câmara pre The-Race.com prezradil, že by vo Formule E rád pôsobil naplno. „Formula E je pre mňa priamo spojená s budúcnosťou, čo je úplne samozrejmé, ale ak uvažujete o svojej kariére, tak tá je len taká dobrá ako série, v ktorej jazdíte. Formula E je spojená s technológiami. Preto si myslím, že pôsobenie v nej je spojené s budúcnosťou, ktorá sa neustále mení a prispôsobuje.“

Dragon nemal nárok na prvú desiatku, od úplného dna ho delili dva body

„Bolo by to úžasné a je mojím snom byť vo Formule E. Myslím si, že je to prirodzene môj najväčší sen. Ale človek nikdy nevie. Svet sa mení veľmi rýchlo a Formula E rastie neskutočným tempom. Je to miesto, kde potrebujete byť. Na sériu je napojených množstvo konštruktérov.  Pre mladého profesionálneho jazdca je dôležité, aby bral Formulu E skutočne vážne,“ pokračuje rodák z mesta Belo Horizonte a rezervný jazdec tímov Red Bull a AlphaTauri v F1.

Nováčik hodnotí svoje účinkovanie v Dragone pozitívne. „Dostal som sa do tímovej chémie a myslím si, že to dopadlo celkom dobre vzhľadom na to, že bez akéhokoľvek reálneho testovania sa to mohlo skončiť naozaj zle. Niektorí piloti sa neadaptujú, ale mne to vyšlo. Nedokážu zvládať energetický manažment a potom je to úplná katastrofa, ale mne sa to podarilo. Veľmi sa z toho teším a bola to pre mňa skvelá skúsenosť. Najmä keď som sa mohol kvalitatívne porovnávať s niekým ako Nico Müller.“

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *