Brendon Hartley prichádza do Formuly E, upísal sa DRAGONU!

Brendon Hartley
foto: GEOX DRAGON

Bývalý pilot F1 Brendon Hartley prichádza do Formuly E. Podpísal zmluvu s americkým tímom GEOX DRAGON, ktorý o tom informoval len pred chvíľou.

Dvojnásobný šampión WEC testoval minulý týždeň so svojím novým zamestnávateľom a následne došlo k dohode. „Teším sa, že novej výzve v podobe Formuly E budem čeliť spoločne s tímom GEOX DRAGON. Formula E sa od ostatných šampionátov úplne líši. Dúfam  však, že ako nováčik zúročím moje skúsenosti z iných kategórií. Naša spolupráca sa už začala. Mám z toho dobrý pocit, že sa v budúcej sezóne dočkáme spoločných úspechov,“ dodal Hartley.

Novozélanďan mal blízko k nováčikovskému tímu Porsche, s ktorým absolvoval fázu vývoja. Napokon sa však upísal americkej stajni. „Teším sa, že do šiestej sezóny vhupneme spoločne s Brendonom. Je to ozajstný pretekár. Disponuje jedinečnou kombináciou skúseností, intelektu a jazdeckého umenia, vďaka čomu dokáže naplno využiť potenciál auta. A čo je ešte dôležitejšie, zdieľa náš hlad a odhodlanie uspieť v tomto neuveriteľne konkurenčnom konštruktérskom prostredí,“ povedal šéf tímu Jay Penske.

Očakáva sa, že Dragon predstaví svojho druhého pilota začiatkom septembra. Zotrvanie Josého Maríu Lópeza je nepravdepodobné. V prípade Maximiliana Günthera sa spomína možný odchod do BMW, kde by mohol nahradiť Antónia Félixa da Costu. Portugalčan vraj smeruje do DS TECHEETAH. Zatiaľ však nič potvrdené nebolo.

TIP: Sledujte nás na Instagrame