Britský pretekár Tom Blomqvist sa chce vrátiť do Formuly E

Tom Blomqvist
foto: © FIA Formula E

Britský pretekár Tom Blomqvist túži po návrate do Formuly E, kde vo farbách tímu Andretti absolvoval polovicu sezóny 2017/2018. Informuje o tom e-racing365.

V americkom tíme ho v spomínanej sezóne nahradil Stéphane Sarrazin. Blomqvist však neprišiel o úplný kontakt s Formulou E, pretože príležitostne testoval pre továrenský tím BMW. „Jednoznačne chcem opäť pretekať vo Formule E, keďže cítim, že tam mám nedokončenú prácu.“

„Bol som na pretekoch v Berlíne a súťaž je veľmi intenzívna. Úprimne, je to šampionát, v ktorom by som rád jazdil. Moja sezóna vo Formule E je minulosťou. Každý vie, že to bolo náročné. Teraz som však plne motivovaný a ak sa naskytne možnosť na návrat, tak ju chcem využiť,“ dodal britský pilot.

Zatiaľ nie je jasné, čo sa bude diať v tíme BMW. Podľa najnovších náznakov si tím ponechá Alexandra Simsa. Antónia Félixa da Costu láka DS TECHEETAH, kde sa uvoľnilo miesto po Andrém Lottererovi, ktorý sa upísal Porsche. Medzi kandidátmi na prípadný uvoľnený da Costov post patrí Blomqvist, jazdci DTM Marco Wittmann, Joel Eriksson a Bruno Spengler. Čo-to možno naznačuje tohtotýždňové testovanie, ktoré s tímom absolvuje Maximilian Günther.

TIP: Sledujte nás na Instagrame