Brusel je vraj na najlepšej ceste privítať Formulu E!

BruselMyšlienka organizovania pretekov Formuly E v Bruseli naberá na vážnosti. Belgické médiá informujú o tom, že začiatkom týždňa sa zrodila dohoda medzi promotérskou spoločnosťou Cecoforma a zástupcami Formuly E. „Dobrou správou je, že máme od zástupcov Formuly E súhlas, teraz nás čakajú práce na zmluve,“ prezradil generálny riaditeľ spoločnosti Cecoforma, Stephan Uhoda. Aj politické osobnosti myšlienku ePrix podporujú. Zatiaľ je nejasné, kto by podujatie financoval.

„Mobilita, životné prostredie, cestovný ruch, to všetko v Bruseli vítame,“ dodal Uhoda. Problémom môže byť v tejto chvíli práve finančná stránka veci. Dôležité slovo pri rokovaniach môžu mať Guy Vanhengel, ktorý má na starosti financie a rozpočet, a starosta obvodu Evere, Rudi Vervoort. Organizátori podľa informácií zháňajú 1,5-milióna eur ročne. Táto suma by stačila na prípravu jedných pretekov. Navrhovaná zmluva medzi mestom a šampionátom by mala mať päťročnú platnosť.

V prípade dohody by sa mohla ePrix konať v oblasti Heysel so slávnym Atómiom v pozadí. Hovorí sa o snahách výraznejšie upozorniť na Formulu E. Počas pretekárskeho víkendu by mala Európska komisia zvolať sympózium, ktoré by bolo venované „zelenej“ mobilite. Brusel je dobré známy aj pre šéfa série, Alejandra Agaga, ktorý tam ako europoslanec žil dovedna päť rokov.

Brusel - traťMyšlienka hovorí o bruselských pretekoch, ktoré by si mohli nájsť miesto už v budúcoročnom kalendári. Ten bude zverejnený v marci, až následne v máji má byť potvrdený konečný harmonogram. „Dotiahnutie detailov by nám malo trvať dva alebo tri mesiace,“ pokračuje šéf spoločnosti Cecoforma. Akciu rád podporí aj Kráľovský belgický automobilový klub.

Brusel by chcel znášať najmä „nepeňažné“ náklady. „Sme aj naďalej opatrní, pretože je to veľká investícia. Síce nejde o hotovosť, ale aj tak je to veľa práce,“ tvrdí predstaviteľ Bruselu, Alain Courtois. Súčasťou prác má byť úprava zamýšľaného okruhu (na obrázku), čo by nemalo byť prekážkou. Technické služby a predstavitelia belgickej metropoly plánujú spoločné stretnutie, na ktorom by sa riešil práve tento problém.

„Očakávame ďalšie konkrétne finančné položky,“ dodáva Courtois. Sponzoring je dôležitý a preto sa miestni predstavitelia snažia o kontrakty s veľkými menami pôsobiacimi na medzinárodnej scéne. „Podľa môjho názoru potrebujeme štrnásť až pätnásť mesiacov na prípravu. Nechceme to príliš odďaľovať,“ dodal šéf promotérov.

Zdroj: L’Echo, foto: e-formel.de, becquerelinstitute.org, www.travel-holiday.net

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *