Bude DS dodávať pohonné jednotky niekomu inému zo skupiny Stellantis?

foto: Formula E

Šéf tímu DS TECHEETAH tvrdí, že by nevidel problém v tom, keby mal DS dodávať pohonné jednotky aj inej stajni. Mark Preston takto pre Motorsport.com reagoval na šumy okolo možného príchodu niektorej zo značiek skupiny Stellantis.

Jeho tím patrí k najúspešnejším vo Formule E. Na konte má dva tímové tituly a až tri trofeje pre pretekárov. Dve získal Jean-Éric Vergne, ku ktorému sa vlani premiérovo pridal António Félix da Costa.Počas prvých dvoch sezón využíval jeho tím pohonné jednotky Renault. Následne prišla zmena v podobe DS.

„V tretej a štvrtej sezóne sme mali dostatok šťastia na to, aby sme sa dohodli s Renaultom, čo nás veľmi podporilo. To bola jedna z príčin, prečo sme boli v danej sezóne takí úspešní. Ja som bol už niekoľkokrát súčasťou zákazníckeho tímu, vrátane tých v F1. Hlavný tím to posúva určite ešte viac dopredu. Bolo by len dobré, keby nás to posúvalo vpred, ak by sme sa dohodli so zákazníckym tímom,“ pokračuje Austrálčan.

Novovzniknutá skupina Stellantis by mohla mať vo Formule E ďalšie zastúpenie. Šéf šampionátu Jamie Reigle pre rovnaký zdroj povedal: „Keď sa pozriete na Stellantis, tak DS už má jeden zákaznícky tím.“ Na mysli má práve továrenský tím TECHEETAH a dodáva: „Mohli by ste si predstaviť inú značku v rámci alebo mimo ich skupiny, alebo nezávislý zákaznícky tím. Je tu možnosť na to, aby mohol ich pohonné jednotky využívať iný účastník.“

Tieto špekulácie prebiehajú na pozadí nových pravidiel v súvislosti s deviatou sezónou, ktorá sa začne na budúci rok a prinesie vozidlá tretej generácie. Jednou z veľkých zmien bude to, že továrenský tím bude musieť so svojím zákazníkom zdieľať aktualizácie v tom istom čase, v akom ich uplatní vo svojich monopostoch.

V prípade skupiny Stellantis sa hovorí o jednej z dvojice značiek Alfa Romeo a Maserati.

Príchod Alfy Romeo alebo Maserati do Formuly E je čoraz reálnejší

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *