Bude mať Formula E prísnejšie technické pravidlá?

foto: © FIA Formula E

Viacero kľúčových postáv šampionátu Formula E žiada sprísnenie technických pravidiel, ktoré sa momentálne vyznačujú viacerými nejasnosťami. Informuje o tom e-racing365.

Búrlivá diskusia sa rozbehla krátko po pretekoch v Monaku, kde sa viacero pilotov ocitlo v nejasnej situácii po skúmaní tlaku v pneumatikách. Medzi spomínanými jazdcami sa ocitol aj víťaz pretekov Jean-Éric Vergne či druhý Oliver Rowland.

Často rozoberanou témou je takisto jedinečná dvojitá jednotka MGU Nissanu, ktorá prináša japonskému konštruktérovi viditeľnú výhodu. Stále nie je jasné, či je počínanie si Nissanu v súlade s pravidlami alebo nie. Jednou z možností je zákaz súčasného konceptu Nissanu pre budúcu sezónu. Ak by sa tak však stalo, tak by mal tím málo času na zmenu, pretože vývojové testy sa končia na začiatku októbra.

V technických pravidlách sa teda viditeľne nachádzajú takzvané šedé zóny, ktoré je potrebné riešiť. Pre vyššie uvedený zdroj s tým súhlasil jeden z nemenovaných šéfov tímu. „V súčasných pravidlách sú veľké medzery. Musí to byť prísnejšie, pretože ak sa tak nestane, tak tu bude množstvo protestov. Môžete na to staviť svoj dom, že Porsche a Mercedes majú takmer forenzných expertov, ktorí každý týždeň hľadajú aj tie najmenšie medzery v pravidlách.“

TIP: Sledujte nás na Instagrame