Bude to výzva, tvrdí pred štartom novej sezóny d´Ambrosio

Jerome d´Ambrosio zaznamenal v minulej sezóne FE tri pódiové umiestnenia. Víťaz berlínskych pretekov sa už teší na otváracie preteky v Pekingu.

Jerome d´Ambrosio s fanúšikmi - Donington Park - testy„Tento rok chceme odštartovať tak, ako sme skončili ten minulý, počas ktorého sme získali tri pódiá a víťazstvo v posledných štyroch ePrix. Myslím si, že sme mali skvelý koniec minuloročnej sezóny a na základe testovania v Doningtone by sme mali byť schopní bojovať o čelo pretekov. Či budeme v takejto pozícii už v prvých pretekoch? Ktovie? Ťažko povedať, ale tešíme sa na to,“ prezradil pilot stajne Dragon Racing.

Trať v Pekingu je zo všetkých okruhov druhej sezóny najdlhšia. „Bude to výzva najmä z pohľadu manažovania batérie, čo sme zistili už v simulátore. Z hľadiska energie to nebude také priamočiare, keďže v pretekárskom móde máme k dispozícii väčší výkon. Trať sama o sebe ponúka skvelé miesta v okolí Olympijského parku s unikátnou „účkovou“ boxovou uličkou okolo klubu Emotion. Nie je to tá najvzrušujúcejšia trať, na ktorej jazdíme, ale aspoň patrí medzi tie, ktoré ponúkajú dostatok priestoru na predbiehanie.“

V Pekingu sa prvýkrát prejavia zásahy konštruktérov do série. D´Ambrosio verí, že šampionát zostane pútavý: „Dúfam, že preteky zostanú napínavé, to bola jedna z najlepších vecí počas minulej sezóny. Samozrejme, že teraz tam bude viac rozdielov a variabilít. V Doningtone, nehľadiac na jedno alebo dve veľmi rýchle kolá, boli všetci vyrovnaní. To hovorí o čistom výkone. Čo sa týka úspory energie, tak nie veľa ľudí má čísla svojich konkurentov,“ myslí si Belgičan.

Sezóna 2015/2016 ponúkne aj nový formát kvalifikácie, tzv. Super Pole. Okrem toho sa udiali aj zmeny FanBoostu, ktorý bude aktívny aj na začiatku pretekov: „Myslím si, že Super Pole bude pre pilotov výzvou, pretože na trati s výkonom 200 kW nebudú mať veľa času. Bude to ale skvelá šou a to je to, čo chceme. Nechceme si to uľahčovať. Chceme zabávať divákov na trati a pred televíznymi obrazovkami. Bude to náročnejšie aj kvôli premávke, ale je to dobrý doplnok. Hlasovanie FanBoost počas pretekov posúva koncept tejto série na inú úroveň. Je to úžasné. Ak by som bol fanúšik, tak by som s hlasovaním počkal až po štarte pretekov. Chcete vidieť, kto odštartoval dobre a kto zle, kto mal šťastie alebo smolu. Meniť veci počas diania na trati je skvelé,“ dodal d´Ambrosio.

Zdroj: FIAFormulaE.com

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *