Budeme sa počas berlínskeho finále tešiť z návratu fanúšikov na tribúny?

foto: Audi Communications Motorsport / Michael Kunkel

Len minulý týždeň sme spoznali podobu kompletného kalendára pre aktuálnu sezónu, ktorá prináša niekoľko otáznikov.

Po pretekoch vo Valencii nasleduje jeden pretekársky deň v Monaku. Následne uvidíme dvojité preteky v mexickej Pueble, New Yorku a Londýne. Sezóna vyvrcholí v polovici augusta dvojitými pretekmi na niekdajšom berlínskom letisku Tempelhof.

Spoluzakladateľ šampionátu a zástupca šéfa Alberto Longo pre e-formel.de povedal: „Vlani sme v Berlíne usporiadali sezónne finále. Fungovalo to dobre, pretože sme podujatie dokázali prispôsobiť našim potrebám.“

Zatiaľ nie je jasné, na ktorej z troch konfigurácii trate sa pôjde. „Oznámime to neskôr, ale sme pripravení na niekoľko možných scenárov. Máme skúsenosti s rovnakou konfiguráciou pre oba smery a aj s iným rozložením trate,“ pokračuje Španiel.

Sezóna vyvrcholí v Berlíne, Formula E zverejnila kompletný kalendár!

Zatiaľ teda nie je jasné, na akej konfigurácii sa pôjde, ale vylúčené nie sú ani dve rôzne verzie, pričom k prestavbe okruhu by došlo v noci medzi pretekmi. Už teraz je zrejmé, že nočné preteky v Berlíne neprichádzajú do úvahy.

Všetci netrpezlivo očakávajú návrat fanúšikov na tribúny, ale je veľmi náročné predpovedať vývoj pandémie. „V tomto roku sme veľa času strávili plánovaním viacerých scenárov. Aj keď v tejto chvíli nemôžem zachádzať do detailov, tešíme sa na perspektívu návratu fanúšikov. Letisko Tempelhof a berlínsky tím urobili všetko preto, aby nám pomohli priniesť Formulu E naspäť,“ dodal Longo.

Vyvrcholenie sezóny v Berlíne je na programe 14. a 15. augusta.

PODCAST: Fraška vo Valencii? Nevadí! Veď aj F1 si pamätá päť áut v cieli

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *